۲ بهمن ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی معاون سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به دستاوردها و موفقیتهای سازمان اوقاف در هفته وقف اظهار کرد: مدیران وکارکنان سازمان اوقاف در هفته وقف با اقدامات شبانه روزی خود ، یکی از رویدادهای بزرگ فرهنگی کشور را رقم زدند.


وی با بیان اینکه مقرر شد، دبیرخانه ستاد برگزاری و بزرگداشت هفته وقف به صورت مستمر و دائمی فعالیت کند و در هرماه یک جلسه تشکیل دهد، افزود: براساس مصوبه ستاد هفته وقف ، اقدامات انجام گرفته در ستاد و ابتکارات استان ها بصورت یک کتاب توسط کمیته فرهنگی منتشر شود.


حجت الاسلام شرفخانی با بیان اینکه پذیرای پیشنهادهای اعضای ستاد و کارکنان استان ها در زمینه سازوکار ایجاد و ثبت وقف های کوچک هستیم ، ادامه داد: در هفته وقف سال ۹۲ ، نشست هم اندیشی حوزه علمیه و وقف برگزار شد که نتایج بسیار مناسبی بدست آمد و مقرر شد این همایش در ایام سال نیز بصورت استانی برگزار شود.


رئیس ستاد هفته وقف با اشاره به اینکه توسعه نشستهای صنفی و تخصصی وقف مورد تاکید است، تصریح کرد: برنامه ریزی های لازم در خصوص استفاده از ظرفیت ورزش در ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف در دستور کار قرار گرفته است.


اسامی داوران مسابقات سراسری قرآن شکوفه ها ویژه خواهران اعلام شد


رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه اسامی داوران و اساتید سی و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خواهران در مقطع شکوفه ها را اعلام کرد.


ولی یاراحمدی گفت: سی و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف ویژه خواهران در مقطع شکوفه ها در رشته های حفظ، ترتیل و قرائت قرآن کریم، از شنبه ۵ بهمن به مدت سه روز در تالار فرهنگ تهران برگزار می شود.


وی ادامه داد: «نجات صحاف» و «رباب اسدی» به عنوان داوران «صوت»، «ناهید سلطانی» و «شیما چنگی» به عنوان داوران «لحن»، «حوریه عقبایی» و «مژگان خان بابا» به عنوان داوران «وقف و ابتدا»، «اعظم الماسی» و «محبوبه کاتب» به عنوان داوران «تجوید»، «راضیه احمدی» و «زهرا افخمی» به عنوان داوران «حسن حفظ» و «نسرین نافذکلام» به عنوان «سرپرست هیئت داوران» مسابقات بخش خواهران را داوری خواهند کرد.

مطالب مرتبط :
  1. اعضای هیئت علمی و اجرایی همایش مردم سالاری دینی تجلیل شدند/ دبیرخانه دائمی همایش تشکیل شود
  2. اعزام قاریان به حج ۹۲ / برگزاری آزمون حج از ۸ تا ۱۰ تیرماه
  3. کشف برترین استعدادهای قرآنی در مسابقات قرآن کشوری حاصل می شود
  4. نماینده ایران مقام اول مسابقات بین‌المللی قرآن تونس را کسب کرد
  5. آمار موقوفات امسال به ۱۸۰۰ رسیده است/ جزئیات برنامه های هفته وقف

پارک علم و فناوری قم

zohur