۴ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین دکتر احمد عابدی، رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه یکی از برنامه های این دانشگاه در ایام تابستان برای اعضای هیئتهای علمی، ارتقای سطح علمی بود، اظهارداشت: برای ۸۵ نفر هیئت علمی رسمی و ۳۰۰ هیئت علمی مدعو دانشگاه در طول ایام تابستان همه ساله در یکی از شهرهای قم یا مشهد دوره ارتقای سطح علمی برگزار می شود که این برنامه در دیگر دانشگاه های کشور کم نظیر است.


وی افزود: همه ساله این برنامه بصورت کارگاه آموزشی با حضور اساتید برتر و برجسته علوم قرآن و حدیث کشور پیرامون موضوعات علمی جدید قرآن و حدیث برگزار می شود و این مطالب در میان افراد به بحث و بررسی گذاشته می شود و اشکالات و شبهات مرتفع می شود.


دکتر عابدی اضافه کرد : این برنامه برای ارتقای سطح علمی دانشگاه بسیار مناسب است لذا دوره جدید آن مردادماه با حضور اعضای هیات علمی دانشگاهها در مشهد برگزار شد و موضوعات مشخصی را بررسی کردند.


وی با اشاره به برخی تشویقهای در نظر گرفته شده برای اعضای هیئت علمی این دانشگاه گفت: هرکدام از اعضای هیات علمی دانشگاه که در طول یک ترم، یک مقاله علمی و پژوهشی تدوین کند و به چاپ برساند، از امتیاز ارفاقی، یک روز مرخصی تشویقی در طول هفته بهره خواهند برد و یا اگر هرکدام از اعضای هیات علمی کتابی به چاپ برساند یا کتابش در جشنواره های مختلف امتیاز آورد، از تشویق هایی برخوردار خواهد شد.


دکتر عابدی با اشاره به اینکه هم اکنون ۲۲ دانشکده از دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در کل کشور فعال است، افزود: در برخی استانها همانند خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد اصلا دانشکده نداریم و در برخی نیز همانند سیستان و بلوچستان دو دانشکده که یکی در زاهدان و یکی هم در زابل فعال است.


رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با بیان اینکه برخی استان ها مانند قزوین و برخی شهرستانها همچون ساری متقاضی ایجاد دانشکده علوم و معارف قرآن کریم هستند، تصریح کرد: برای سال ۹۳ برنامه ای برای ایجاد دانشکده جدید نداریم اما در سال ۹۴ تعدادی دانشکده جدید بویژه در مناطقی که متقاضی هستند، ایجاد خواهد شد.


وی در پایان سخنانش با اشاره به میزان جذب دانشجوی جدید در مهرماه سال ۹۳ از سوی این دانشگاه تصریح کرد: سازمان سنجش هنوز میزان و سهمیه دانشگاه را برای مهر ۹۳ مشخص نکرده است اما به احتمال فراوان به میزان سال گذشته همان ۱۵۰۰ نفر، دانشجوی جدید جذب خواهیم کرد.

مطالب مرتبط :
  1. کارگاه آموزشی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار می شود
  2. نشست «شهر ایرانی» در دانشکده علوم اجتماعی علامه طباطبایی برگزار می‌شود
  3. رشد ۴۰ درصدی پذیرش دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه علوم و معارف قرآن
  4. رشد ۴۰ درصدی پذیرش دانشجو در مقطع دکتری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
  5. بیشتر تفاسیر جدید قرآن کریم دچار تکرارند/ مفسر قرآن برای گفتن حرفی جدید باید زمان را درک کند

پارک علم و فناوری قم

zohur