۱۳ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، “حسن ربیعی” مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه اظهارداشت: سال جاری که به عنوان «سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی نامگذاری شده بی تردید انتخاب این عنوان قبل از اینکه بخواهد یک وظیفه‌ اجرایی مشخصی روی دوش دولت و دستگاه‌ها بگذارد، یک پدیده‌ی فرهنگی و اجتماعی است. جنس این کار بیش از آن که دولتی باشد، اجتماعی است و به همین دلیل باید همه نسبت به آن احساس وظیفه مضاعف کنند.


سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه با یادآوری انتخاب نام سال جدید در حرم مطهر رضوی متذکر شد: اقتصاد و فرهنگ و علم سه عنصر جدی اقتدار ملی است و رهبر معظم انقلاب نیز اهتمام جدی درباره دو عنصر دیگر اقتدار ملی یعنی اقتصاد و فرهنگ را ضروری برشمردند و با تمرکز بر اولین بخش از سخنانشان بر مسئله اقتصاد افزودند: باید اقتصاد ایران را به گونه‌ای قوی کنیم که هیچ تکانی در جهان و هیچ کس در هیچ جای دنیا چه امریکا و چه غیر امریکا نتواند با یک تصمیم گیری و یک نشست و برخاست، بر اقتصاد کشور و معیشت مردم ما اثر بگذارد که این همان “اقتصاد مقاومتی” است.


ربیعی گفت: پیش زمینه مدیریت جهادی رعایت اصول اقتصاد مقاومتی است که در چارچوب سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری معظم انقلاب به دستگاهها ابلاغ شده است و می بایست به تفکیک و دقت فراوان مورد توجه قرار گیرد.


مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، اقتصاد یک موضوع دولتی نیست بلکه «مردم بنیاد» است و مسئولان موظفند با آماده سازی شرایط و هدایت و کمک، راه را برای حضور مردم و سرمایه های مردمی آماده نمایند.


وی تصریح کرد: این وظیفه مسئولان و مدیران اجرایی است که تکاپوی مداوم و تلاش جدی با هدف مقدس خدمت به مردم شریف ایران را سرلوحه خویش قرار دهند تا زمینه ساز عبور کشور از مشکلات باشیم.


به گفته ربیعی، سازمان اوقاف و امور خیریه نیز با مد نظر قرار دادن شعار سال به منظور تحقق منویات و رهنمود های رهبر معظم انقلاب اسلامی در سازمان اوقاف و ارتقای سطح بهره‌وری موقوفات و بقاع متبرکه، با انتخاب شعار محوری و راهبردی «تحول اقتصادی موقوفات و ترویج فرهنگ قرآن، اهل بیت(ع) و وقف با عزم ملی و مدیریت جهادی» تلاش می کند تا در گستره فعالیتها و اقدامات خود آنرا نهادینه کند.


 وی در بخش دیگری از سخنان خود متذکر شد: با ایجاد روحیه جهادی در سطح جامعه و تکیه بر سیاستهای اقتصاد مقاومتی، می بایست مردم و جامعه را به سمت کسب موفقیتهای بیشتر سوق دهیم چرا که همه ما اجزای یک نظام هستیم و برای موفقیت باید با داشتن نگاه سیستمی، منافع نظام را بر منافع دیگر ترجیح دهیم.


ربیعی در پایان روحیه جهادی را کلید حل مشکلات کشور دانست و تصریح کرد: اگر مدیریت جهادی فراگیر شود و همه بخشها و گروه‌ها در کنار هم به سمت یک آرمان و هدف مشترک حرکت کنند در آینده ای نزدیک شاهد تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.

مطالب مرتبط :
  1. نشست «مدیریت جهادی در قرآن» برگزار شد/ ۲ شرط اساسی تحقق مدیریت جهادی
  2. مدیریت جهادی برای اتصال فرهنگ و اقتصاد ضروری است/ نقش آموزه های دینی در اصلاح اقتصاد کشور
  3. احقاق حقوق و ارتقای بهره وری موقوفات از برنامه های ویژه امسال سازمان اوقاف است
  4. باید با روحیه جهادی در عرصه فرهنگی فعالیت کرد/ با نگاه اداری نمی توان به جنگ فرهنگی دشمن رفت
  5. علت ایجاد سازمان تبلیغات اسلامی مدیریت جهادی در عرصه فرهنگ بوده است

پارک علم و فناوری قم

zohur