۲۶ بهمن ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام رضا صادقی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان اظهار داشت: ۱۶ نفر از زندانیان زندان مرکزی اصفهان که محکوم به اعدام بودند، به دلیل حفظ قرآن بخشیده شدند.


وی تصریح کرد: اداره اوقاف ناحیه یک شهرستان اصفهان اقدام به برگزاری محفل انس با قرآن کریم در زندان مرکزی اصفهان نموده است.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: مراسم آزاد سازی این زندانیان به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر در زندان مرکزی با حضور رئیس زندان و دو هزار زندانی برگزار شد.


وی افزود: این مراسم با نوای دلنشین قاری بین المللی محمدرضا حق شناس با شکوه هرچه تمامتر برگزار شد و در حاشیه این مراسم حکم اعدام ۱۶ نفر از زندانیان لغو و به حکم حبس ابد، تغییر یافت.


وی بیان داشت: ۵ نفر از این افراد را بانوان و مابقی آقایانی بودند که توانسته بودند با حضور در طرح ملی حافظان قرآن کریم، مبادرت به حفظ پنج جزء از قرآن کریم و بیشتر نمایند.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان عنوان کرد: حکم یکی از این زندانیان به ۱۵ سال حبس تغییر یافت.


وی متذکر شد: طبق بخشنامه موجود در این حوزه، زندانیانی که مبادرت به حفظ قرآن نمایند در صورت بررسی کارشناسان، به حکم آنان تخفیف داده خواهد شد و می توانند از مجازاتهای سنگین همچون اعدام، حبس ابد رهایی یابند.

مطالب مرتبط :
  1. رقابت های سی و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم آغاز شد
  2. اسامی منتخبین مراسم تکریم چهره‌های قرآنی اعلام شد/ تجلیل از برترین مصحح قرآن
  3. مسابقات ملی قرآن برگزار می شود/ شیراز میزبان بزرگترین رویداد قرآنی کشور
  4. مسابقات تخصصی مفاهیم قرآن کریم در سراسر کشور برگزار می شود
  5. تفسیر واژگان قرآن کریم در نمایشگاه قرآن عرضه شد

پارک علم و فناوری قم

zohur