۲ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


حجت الاسلام والمسلمین سیدکریم موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص ارتباط میان تخریب مساجد در غزه و تخریب این مکان مقدس در عراق سوریه توسط داعش اظهار کرد: تخریب مساجد نقطه اشتراک رژیم صهیونیستی و داعش است و هویت منحوس انها را بیش از پییش اثبات می کند.


وی با بیان اینکه هدف داعش و اسرائیل نابودی اسلام ناب محمدی(ص)، تصریح کرد: داعش و رژیم صهیونیستی یک هدف مشترک دارند و آن نابودی اسلام ناب محمدی(ص) به همین دلیل از یک اصل و ریشه مشترک برخوردار هستند.


این کارشناس حوزه مسجد روش این دو را متفاوت دانست و گفت: اسرائیل آشکارا با کشتار مسلمانان مظلوم فلسطین و لبنان با دنیای اسلام دشمنی می کند اما داعش از درون جامعه اسلامی با افراطی گری چهره اسلام را در افکار عمومی جهان نابود می کند.


حجت الاسلام موسوی به لزوم وحدت مسلمانان در برابر اسرائیل و داعش اشاره و تصریح کرد: مسلمانان باید نسبت به خطرات صهیونیست ها و گروهک داعش هوشیار باشند و در برابر آنها با وحدت رویه عمل کنند.


وی تخریب مساجد توسط دشمنان دنیای اسلام را برنامه ریزی شده دانست و تصریح کرد: تخریب مساجد توسط دشمنان دنیای اسلام برنامه ریزی شده است و آنها از تاثیرات مساجد در جامعه اسلامی واهمه دارند.


این کارشناس حوزه مسجد با بیان اینکه مسجد محور انقلاب اسلامی ایران بوده است، بیان کرد: مساجد نقش محوری را در انقلاب اسلامی مردم مسلمان ایران ایفا کرد و رژیم طاغوت که قدرتمندترین رژیم وابسته منطقه بود را به ورطه نابودی کشاند.


حجت الاسلام موسوی ادامه داد: بنابراین دشمنان دنیای اسلام از تکرار تجربه انقلاب اسلامی ایران در دیگر نقاط دنیای اسلام واهمه دارند به همین دلیل نقاط تاثیرگذاری مانند مساجد را نابود می کنند.


وی به آتش سوزی مساجد در فتنه ۸۸ اشاره کرد و گفت: هرگاه رژیم صهیونیستی در پس فتنه ای قرار داشته باشد مساجد آتش خواهند گرفت که فتنه ۸۸ گواه محکمی بر این ادعاست.


این کارشناس حوزه مسجد به روشنگری مقام معظم رهبری در خصوص آتش سوزی مساجد اشاره و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب آتش سوزی مسجد الاقصی را نشان دهنده دشمنی استکبار با مظاهر تمدن اسلامی داستند و این راه به عنوان سرلوحه جامعه اسلامی همواره مشخص و گویا خواهد بود.


حجت الاسلام موسوی وظیفه مسلمانان برای حفظ مسجدالاقصی و قدس شریف را رسالتی مهم دانست و تأکید کرد: مسلمانان با مبارزه خود با دنیای صهیونیست درسراسر جهان می توانند برای حفظ مسجد الاقصی و قدس شریف تلاش کنند.


وی در پایان سخنانش ضعف اسرائیل در قبال قدرت دفاعی محدود مردم فلسطین را نشان دهنده شکست این رژیم دانست و گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اسرائیل از هجوم خود به غزه مانند سگ پشیمان است و مسلمانان با وحدت و یکپارچگی قادر به سرنگونی این رژیم منحوس خواهند بود.

مطالب مرتبط :
  1. سکوت کشورهای عربی همزمان با حملات صهیونیستها به مساجد در غزه
  2. توجه ویژه دولت به فعالیت‌های فرهنگی مساجد/ حضور پررنگ مردم در مساجد به رفع مشکلات فرهنگی منجر می شود
  3. حضور جوانان در مساجد رذایل اخلاقی را از آنها دور می کند/ کانونهای فرهنگی مساجد نسل آینده انقلاب را بیمه کند
  4. مساجد مراکز ترویج فرهنگ قرآنی باشند
  5. اجرای سبک زندگی ایرانی اسلامی منوط به فعالیت مساجد است

پارک علم و فناوری قم

zohur