۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر،  با حضور رایزن فرهنگی کشورمان در کنیا و حجت الاسلام شیخ نور محمد، امام جمعه و جماعات مسجد جعفری در شهر نایروبی، فعالیت‌های قرآنی مجتمع آموزشی جعفری دوم اردیبهشت ماه در مدرسه حیدریِ مرکز اسلامی جعفری بررسی شد.


شفیعی شکیب در رابطه با برگزاری مسابقات قرآنی در کنیا گفت: رایزنی فرهنگی ایران چند مسابقۀ قرآنی را در مناطق و شهرهای مختلف در طی هفته‌های گذشته برگزار کرده است و هنوز هم ادامه دارد. بنابراین مسابقه نهایی که به زودی در نایروبی برگزار می‌شود، از بین حافظان و قاریان منتخب از مسابقات منطقه‌ای یک حافظ و یک قاری برگزیده به «مسابقات بین المللی قرآن کریم» تهران اعزام می شوند.


شیخ نور، با استقبال از این اقدام رایزنی فرهنگی  ایران، درخواست کرد که دانش آموزان مدرسۀ حیدری نیز در این رقابت‌ها حضور یابند که مورد پذیرش رایزن فرهنگی کشورمان قرار گرفت.


برگزاری نمایشگاه فرهنگی به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) در نیویورک


به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و هفته زن نمایشگاهی به همت نمایندگی فرهنگی کشورمان در موسسه اسلامی نیویورک برگزار شد.


در این نمایشگاه مجموعه ای از نرم افزارهایی پیرامون شخصیت زن مسلمان، کتب و لوح ها فشرده مرتبط با موقعیت و جایگاه زن مسلمان ایرانی به نمایش درآمد.


در این نمایشگاه همچنین لوح فشرده تهیه شده توسط کانون میثاق زندگی نیز در این نمایشگاه به نمایش درآمد. این دی وی حاوی حقوق زن مسلمان به زبان انگلیسی است. ضمنا تابلوهای متنوع از حضور زن ایرانی در مناصب و موقعیت های اجتماعی نیز جهت بازدید عموم به نمایش گذاشته شد.


در پایان نمایشگاه تمامی محصولات نمایشگاه به بازدیدکنندگان و علاقمندان اهدا شد.

 

مطالب مرتبط :
  1. ایران با دو قاری و حافظ قرآن در مسابقات بین المللی قرآن تونس شرکت می کند
  2. نمایندگان ایران در مسابقات بین المللی قرآن مبلغان شیعه و جمهوری اسلامی هستند
  3. نماینده ایران مقام اول مسابقات بین‌المللی قرآن تونس را کسب کرد
  4. آغاز مسابقات قرآن ویژه برادران/ برنامه های آموزشی مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام شد
  5. برگزاری سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن/ بزرگترین رویداد فرهنگی جهان اسلام با حضور ۷۵ کشور

پارک علم و فناوری قم

zohur