۱۷ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی ظهر امروز پنج شنبه ۱۷ مهرماه در دیدار نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و اعضای کنگره بزرگداشت امامزاده حکیمه خاتون (س) اظهار کرد: مسئله غدیر مخصوص شیعه نیست، در قرآن نیز اثبات شده و این مسئله مربوط به عامه مردم است.


وی اضافه کرد: انبیای دیگر نیز دعوت به سوی خداوند داشته‌اند، ولی دین خدا با معرفی امیرالمومنین علیه السلام به عنوان جانشین، کامل شد.


این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به علت حضور امامزادگان در مناطق مختلف گفت: در خصوص اینکه امامزادگان در مناطق مختلف کشور حضور یافتند، برخی افراد، جنبه جنگ، کشتار و پناهندگی آنها را مطرح کردند.


آیت الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه مردم به امامزادگان محبت داشتند، بنابراین به مناطق مختلف جذب شدند، عنوان کرد: امامزادگان زیر چتر ولایت و امامت بوده و از اطلاعات جغرافیایی برخوردار بودند، بنابراین شعاع ولایت از طریق آنها روشنایی می‌دهد.


وی گفت: فرزندان امام موسی بن جعفرعلیه السلام با کمال، دانشمند و فهمیده بودند و می‌توانستند به همه سئوالات پاسخ دهند و محترمانه با مردم زندگی می‌کردند که نمونه آنها حضرت معصومه سلام الله علیها و حکیمه خاتون سلام الله علیها است.


این استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: شخصیت‌های بزرگی مانند حکیمه خاتون(س) کرامات فراوانی دارند و مورد توجه خداوند بوده و بر آسمان ولایت در سراسر کشور، سایه افکنده‌اند.

مطالب مرتبط :
  1. پایان مرداد ماه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه کنگره بی بی حکیمه(س)
  2. نخستین کنگره بین المللی بی بی حکیمه(س) برگزار می شود
  3. مروری بر زندگی، نسب و کرامات حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)
  4. لزوم شناخت بیشتر ابعاد علمی شخصیت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع)/ نکته سیره اجتماعی رضوی برای دولت اعتدال
  5. عناوین روزهای دهه ولایت و امامت / برگزاری جشنهای «ولایت علوی، اکمال دین نبوی»

پارک علم و فناوری قم

zohur