۴ مهر ۱۳۹۱ موضوع: اخبار

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری،رئیس محترم دفتر تبلیغات حوزه علمیه تبلیغ آموزه های اسلام باید خروجی فعالیت های حوزه باشد، گفت: اگر می خواهیم با مردم ارتباط صمیمانه و تاثیر گذار داشته باشیم باید ارزش های اسلامی را تبلیغ کنیم.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر واعظی در دیدار با جناب آقای مصطفی ملایی( مدیر مرکز رشد علوم انسانی) حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای موسوی( مشاور عالی مرکز رشد) و جناب آقای محمدی (کارشناس مرکز رشد) و جناب آقای یارمحمدی( مدیر روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری قم)با اشاره به اینکه آموزش و پژوهش پشتوانه تبلیغ آموزه های دینی در حوزه است، ادامه داد:هرگونه ظهور و بروز آموزه های دینی نوعی تبلیغ ارزش هاست

وی با تاکید براینکه تبلیغ جنبه ها و مراحل گوناگون دارد، افزود: در حوزه دین هرگونه فعالیت قلمی، قدمی و کلامی، معرفی و تبیین و تبلیغ دین است.

رئیس محترم دفتر تبلیغات حوزه علمیه با بیان اینکه گاهی اوقات یک نقد و تحلیل بهترین روش برای معرفی ارزش هاست، اظهار داشت: باید در باور حوزه بگنجد که کارها را به صورت گروهی انجام دهد و انجام کارهای علمی فقط با نظر و اجرای یک شخص امکان پذیر نیست.

ایشان با اشاره به اینکه تبلیغ و هدایتگری نیاز به ظرفیت های نو دارد، گفت: مرکز رشد علوم انسانی زمینه خوبی برای تبلیغ و هدایتگری با ابزارهای نو و فناورانه دارد.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر واعظی با عنوان این مطلب که تکنولوژی به همراه خود سبک های زندگی را وارد جامعه می کند، گفت: چون در دهه های اخیر غربی ها صاحب تکنولوژی بوده اند، متعاقب آن فرهنگ و سبک های زندگی خود را به کشورهای اسلامی تحمیل کرده اند.

رئیس دفتر تبلیغات حوزه علمیه با تاکید براینکه کار مرکز رشد علوم انسانی در تغییر سبک های زندگی و فرهنگ سازی اسلامی بسیار مهم و مشکل است، گفت: در واقع شما قصد دارید برخلاف جریان جاری جامعه ایجاد سبک جدیدی از زندگی با تعریف اسلامی و قرآنی انجام دهید که این کار نیاز به عزم جدی و فرهنگ سازی عمیق دارد.


ایشان با بیان اینکه عینیت بخشی به آموز های دینی باید سرلوحه کار مرکز رشد علوم انسانی باشد، گفت: از آنجا که علوم انسانی معمولان جنبه تجریدی و نظریه پردازی دارد، تبدیل کردن سنخ نظری به یک محصول کاربردی نیاز به کار و تلاش مضاعف دارد.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکترواعظی بر انجام کارهای ترویجی در کاربردی سازی علوم نظری تاکید کرد و ادامه داد: باید جامعه علمی در حوزه علوم انسانی را با تشویق و القاء به کارهای گروهی و کاربردی سوق داد.

ایشان به ضرورت ارتباط معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات با مرکز رشد علوم انسانی اشاره کرد و گفت: گروه های اخلاق و تربیت؛ و گروه های فرهنگ و معارف زمینه های همکاری خوبی با مرکز رشد دارند.

شایان ذکر است در ابتدای این دیدار آقای مصطفی ملایی ضمن تشریح عملکرد و نوع فعالیت های مرکز رشد علوم انسانی بر ارتباط مستمر و هدفمند دفتر تبلیغات حوزه علمیه با مرکز رشد تاکید کرد و گفت: امیدواریم با ارتباط با معاونت فرهنگی و تبلیغی ضمن همکاری در برخی از برنامه های مهم این معاونت، بتوانیم دوره های آموزشی خلاقیت و کارآفرینی در حوزه علوم انسانی را با مشارکت این مرکز استراتژیک و تاثیر گذار حوزه علمیه برگزار کنیم.

درپایان حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر واعظی بر هرگونه همکاری و تعامل با مرکز رشد علوم انسانی تاکید کرد.

مطالب مرتبط :
  1. چهارمین جلسه شورای پذیرش مرکز رشد علوم انسانی برگزار شد
  2. با بررسی سه ایده ارایه شده؛پنجمین شورای پذیرش مرکز رشد علوم انسانی برگزار شد
  3. مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت معاونت آموزشی حوزه علمیه: کاربردی سازی علوم انسانی باید ازبستر حوزه علمیه امکان پذیر باشد
  4. گامی موثر در راستای تحقق نوآوری در علوم انسانی و کاربردی سازی یافته های علوم انسانی رقم خورد؛تفاهم نامه مرکز رشد علوم انسانی و مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما به امضا رسید
  5. معاون استاندار تاکید کرد: مرکز رشد علوم انسانی باید الگو ساز باشد

پارک علم و فناوری قم

zohur