۱۸ آذر ۱۳۹۱ موضوع: اخبار

مدیر حوزه علمیه کشور با تاکید براینکه بایدحوزه علمیه به طراوت و تلاش های جوانان طلبه احترام بگذارد، گفت: حوزه باید به جوانان طلبه بهای بیشتری بدهد

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر دوشنبه در بازدید از پارک علم و فناوری قم، با بیان اینکه علاقه، امید، تلاش و دلسوزی جوانان طلبه امیدوار کننده است، گفت: خوشبختانه مرکز رشد علوم انسانی فرصت خلاقیت و کارآفرینی در طلاب را فراهم کرده است و طلاب می توانند منویات ارزشی خود را بروز دهند.

حوزه نباید مرکز رشد را در ترویج خلاقیت و نوآوری در حوزه علوم انسانی تنها بگذارد

امام جمعه قم با اشاره به اینکه حوزه علمیه باید به رسالت پارک علم و فناوری در حوزه علوم انسانی کمک کند، گفت: وظیفه ما این است که با تبلیغ و ترویج، خلاقیت و نوآوری فراوانی که در میان طلاب وجود دارد را تقویت کنیم و در این زمینه مسئولیت نباید فقط به عهده مرکز رشد علوم انسانی باشد.

وی با بیان اینکه دستاوردهای موجود در مرکز رشد علوم انسانی باید وارد بطن جامعه شود، اظهار داشت: مسئولیت و نظارت بر اینکه آیا دستاوردی که به عنوان یک کالا و خدمات در اختیار مردم قرارمی گیرد، با ارزشهای اسلامی سازگار است یا نه برعهده حوزه علمیه است.

حضرت آیت الله حسینی بوشهری با تاکید براینکه باید حوزه از حالت ایستایی خارج شود، گفت: پرورش استعدادها و ایجاد زمینه خلاقیت و نوآوری در میان جوانان طلبه می تواند بستر رشد و تعالی جامعه را فراهم کرده والبته این بستر را باید متولیان حوزه علمیه ایجاد کنند.

ایستایی و سکون در اسلام مذموم است

امام جمعه محترم قم با اشاره به اینکه اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به نقادی و پویایی در حوزه علم و اندیشه تاکید فراوانی دارند، افزود: زعما و علمای دین اسلام همیشه از کارهایی که در آن رکود و ایستایی و یا خدایی نکرده قهقهرایی وجود داشته برحذر داشته و دنبال اسلام زنده و پویا بوده اند.

وی با تاکید بر اینکه کسانی که در حوزه علوم انسانی فعالیت می کنند با از آبشخور علمی و معنوی علما و صاحبنظران دینی بهره جویند، گفت: واقعا حضور مطلوب و فعالانه جوانان طلبه در حوزه خلاقیت و نوآوری، امید بخش و زیباست اما باید به این جوانان فرصت رشد و عرض اندام داد تا رشد و تعالی در اسلام قوت و قدرت بیشتری بگیرد.


 

مطالب مرتبط :
  1. گامی موثر در راستای تحقق نوآوری در علوم انسانی و کاربردی سازی یافته های علوم انسانی رقم خورد؛تفاهم نامه مرکز رشد علوم انسانی و مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما به امضا رسید
  2. کارگاه خلاقیت و نوآوری در مرکز تحقیقات نور برگزار شد
  3. با استقبال نخبگان و فرهیختگان استان کارگاه آشنایی با مفاهیم خلاقیت و نوآوری در حوزه علوم انسانی برگزارشد
  4. آیت الله العظمی گرامی: هدف مرکز رشد علوم انسانی باید اصلاح امت باشد
  5. حضرت آیت الله العظمی سبحانی: علوم انسانی اسلامی باید به زندگی مردم راه پیدا کند

پارک علم و فناوری قم

zohur