۳۰ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرنگار مهر، تجمع ائمه جمعه و جماعات تهران با حضور روحانیون، ائمه جماعات، فضلا و طلاب همزمان با روز جهانی مسجد و همزمان با شهات امام جعفر صادق(ع) در میدان فلسطین برگزار شد.


آیت الله موحدی کرمانی در این مراسم با اشاره به اینکه این تجمع به چند منظور صورت گرفته تصریح کرد: یک دلیل آن عرض ارادت به محضرامام جعفر صادق(ع) است. دوم ابراز تنفر و انزجار از جانیان جهانی یعنی کسانی که به هیچ ارزش و فضیلت انسانی رحم نمی کنند و خانه های خدا را تخریب و مسجد الاقصی را به آتش کشیدند.


وی افزود: سومین دلیل برگزاری این تجمع ابراز تنفر از رژیم صهیونیستی که به هیچ چیز رحم نمی کند و در غزه فاجعه می آفریند. چهارم ابراز ارادت به مردم فلطسین که مورد ظلم و ستم قرار می گیرند.


وی با اشاره به اینکه نکاتی که بیان می شود ریشه در قرآن دارد گفت: عزیزانی که در غزه مورد ظلم هستید شما پیروز خواهید شد و قرآن برای این پیروزی شرطی قائل است و آن شرط مقاومت و ایستادگی و جنگیدن است.


آیت الله موحدی کرمانی تأکید کرد: خداوند در چندین آیه از قرآن کریم فرموده است دشمنان مکر می کنند و نقشه می کشند و البته خداوند هم مکر و نقشه دارد و بر نامه اش غلبه بر مکر ظالمان است. 


وی حرکت مردم غزه را حرکت کلمه طیبه و حرکت دشمنان را حرکت کلمه خبیثه نامید و تأکید کرد: شما مردم غزه در مقام دفاع هستید و دفاع در قرآن امری مقدس است.


وی با اشاره به کلام قرآن تصریح کرد: اگر دفاع نکنید مسجدی برای شما باقی نمی ماند و معبدی برای یهود و نصاری باقی نمی ماند.


وی خطاب به مردم غزه تأکید کرد: حرکت شما جهاد فی سبیل الله است و هدفی مقدس دارید و یاوری به نام الله دارید و دشمن هیچ سرمایه و قدرتی ندارد و کیف آنها به تعبیر قرآن ضعیف است.


امام جمعه موقت تهران افزود: قرآن می گوید اگر شما ۲۰ نفر باشید بر ۲۰۰ نفر غالب هستید. حرکت دشمن بر مبنای پوچ است. امید به خدا به شما روحیه می دهد و روحیه در دفاع بسیار مهم است و رزمنده ای که روحیه دارد همه چیز دارد.وی با اشاره به اینکه در جنگ هر دو طرف کشته و زخمی می شوند گفت: مرگ دشمن با ذلت است ولی شما با تفکر اینکه شهید می شوید و به لقا الله و هدف خود می رسید می جنگید. شما مردم مظلوم غزه با حرکتتان در تمام برنامه های انبیا سهیم خواهید بود و وظیفه مسلمانان و سران کشورهای اسلامی و انسانها حمایت از شماست که اگر حمایت نکنند مسلمان نیستند بلکه انسان نیستند.


وی افزود: حضرت علی(ع) می فرماید اگر دشمن تو را به آتش بس دعوت کرد که در آن رضای خدا باشد بپذیر ولی مواظب باشید که دشمن است و دوست نیست و خیرخواه شما نیست. چه بسا پیشنهاد آتش بس برای آماده سازی و حمله بیشتر باشد و آتش بس خود آتش را بیشتر می افروزد.آیت الله موحدی در پایان با اشاره به تخریب مسجد الاقصی در ۴۵ سال پیش به آمار تخریب ۲۰۰ مسجد در ماه اخیر و تغییر ۱۲۰۰ مسجد به میخانه و کافه اشاره کرد. در طول سالیان هزاران مسجد تخریب شده اند زیرا که می خواهند مسجدی نباشد که بگویند سکنه آن مسلمان هستند. آنها دشمن اسلام هستند. امیدوارم جهان اسلام بیدار شود.


به گزارش مهر، در پایان این مراسم ائمه جماعات و جمعه از میدان فلسطxین تا سفارت فلسطین راهپیمایی و با شعارهای “مرگ بر آمریکا”، “مرگ بر اسرائیل”، “مرگ بر وهابیت”، “مرگ بر آل سعود” و “مرگ بر انگلیس” ضمن گرامیداشت روز جهانی مسجد انزجار خود را از جنایات رژیم صهیونیستی و حامیان آن اعلام داشتند.

مطالب مرتبط :
  1. تبیین آیت‌الله مصطفوی از حرکت جوهری در یک کتاب/ حرکت جوهری یکی از فروع اصالت و تشکیک وجود است
  2. راهپیمایی مسلمانان اسپانیا برای حمایت از مردم غزه
  3. پیام آیت الله جوادی آملی به اجلاس روز جهانی مسجد/ مردم ستون سیاست اسلامی هستند
  4. اولین سالگرد رحلت آیت الله آقامجتبی تهرانی برگزار شد/ آقامجتبی از زبان مردم بازار
  5. مردم نیجریه «بوکوحرام» را یک حرکت اسلامی نمی دانند

پارک علم و فناوری قم

zohur