۲۶ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، «ولی یاراحمدی» رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست توجیهی ـ آموزشی کاروان قرآنی اعزامی به حج تمتع اظهارداشت: حضور قاریان ممتاز ایرانی در مراسم حج به عنوان نماینده جامعه قرآنی ایران، مأموریت ساده ای نیست، بلکه یک مأموریت از طرف جامعه قرآنی کشورمان است که می تواند در مبارزه با جریانهای تکفیری وهابی مؤثر باشد.


وی در این نشست با اشاره به برگزاری ۴۵۵ محفل قرآنی در ایام ماه مبارک رمضان با حضور قاریان ایرانی و مصری در کشورمان تصریح کرد: قاریان ایرانی نه تنها دست کمی از قاریان مصری ندارند، بلکه رقا بت تنگاتنگی هم با آنها دارند.


یاراحمدی خطاب به قاریان اعزامی بیان کرد: رفتن شما به این سفر یک مأموریت است که باید بدانید که حضور شما در مبارزه و پیروزی بر افکار پوسیده وهابی ها چقدر می تواند موثر باشد.


رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در بخش دیگری به واکنش دولت و رسانه های مصری در مورد سفر قاریان آن کشور به جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: متأسفانه فشارهای زیادی به قاریانی که به ایران سفر می کنند از سوی دستگاه های دولتی مصر وارد می شود.


یاراحمدی در این ارتباط به قرائت بخشهایی از مطالب یک روزنامه رسمی در مصر در مورد حضور ۹ تن از قاریان مصری پرداخت و گفت: این اقدام رسانه های مصر از لحاظ مذهبی و قرآنی هیچ توجیهی ندارد.


رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف گفت: قاریان مصری با اینکه می دانند مورد تعرض و محکومیت دولت مصر قرار می گیرند، اما با عشق و علاقه به ایران می آیند و نه به خاطر مسائل مادی، بلکه ایران را از صمیم قلب قبول دارند.


وی استفاده از تجربیات اساتید در این سفر را به افراد اعزامی یادآور شد و افزود: کاروان قرآنی اعزامی به این سفر می تواند نوعی نمایش وحدت و دوستی باشد.


یاراحمدی در پایان سخنانش تأکید کرد: باید ضوابط و قواعد لازم در این سفر قرآنی رعایت شود و این کاروان بتواند منعکس کننده گزارشهای مثبت و تجربیاتی گرانبها برای سالهای آینده باشد.

مطالب مرتبط :
  1. همه باید به تقویت ظرفیت های قرآنی کشور کمک کنیم
  2. بهره‌گیری از ظرفیت اعتکاف برای اجرای فعالیت‌های قرآنی ـ مردمی
  3. نخستین یادواره ۱۱۴ شهید قرآنی کشور برگزار می شود
  4. بهره‌گیری از ظرفیت هیئت‌های مذهبی برای اجرای فعالیت‌های قرآنی/ اهم برنامه های امسال دارالقرآن
  5. ۱۵۰ محفل انس با قرآن با حضور قاریان ایرانی و مصری برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur