۱۹ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، دکتر محمد اسحاقی، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در فرهنگ اسلامی هم نحوه حضور و فعالیت افراد در جامعه، مشمول احکام و ضوابطی است؛ که هدف اصلی از این احکام و ضوابط کرامت انسانها و تسهیل در نیل افراد به سوی کمال انسانی و الهی در جامعه است.


عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: از جانب دیگر با توجه به تغییراتی که فرآیند مدرنیته و نوسازی در جوامع انسانی ایجاد کرده است، اشتغال از حالت سنتی خارج شده و الگوها و مدل‌های جدیدی از اشتغال در جوامع تولید شده است.


معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این تغییر مدلها و الگوها موجب شده تا افراد مدت زیادی از اوقات روزانه را در محیط کار خود سپری می‌کنند و به همین منظور باید برای فراهم شدن زمینه اشتغال مناسب برنامه ‌ریزی صورت گیرد. ایجاد محیط مناسب اشتغال که با عقاید، روحیات و سلائق افراد هم هماهنگ باشد، جزء حقوق اجتماعی افراد بوده و همه نظامهای سیاسی و اجتماعی باید در این زمینه تلاش کنند.


عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی، فراهم نمودن زمینه مساعد برای اشتغال افراد و ایجاد شرایط مناسب برای رشد فضائل مادی و معنوی جزء وظائف دولت بوده و قانون اساسی جمهوری اسلامی و سایر اسناد بالادستی نظام بر این موضوع تاکید دارند.


دکتر اسحاقی گفت: در مقاوله‌نامه‌ها و پروتکل‌های بین المللی هم بر این موضوع تأکید شده که باید محیط کار متناسب با عقاید و مقتضیات روحی و اخلاقی کارکنان باشد. در علم مدیریت هم این موضوع مورد تأیید و تأکید است که اگر فرد شاغل در محیطی به کار اشتغال داشته باشد که از نظر مادی و معنوی با شخصیت او متناسب باشد، بهره وری او افزایش می‌یابد.


معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی با توجه به دیدگاه‌های راهگشای بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در مورد اشتغال بانوان، باید محیط مناسب برای اشتغال بانوان فراهم شود و یکی از مصادیق بارز فراهم نمودن محیط مناسب اشتغال برای بانوان، جلوگیری از اختلاط بی مورد و غیر ضرور در محیط کاری بانوان و آقایان است.


عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: موضوع اجتناب از اختلاط بی مورد و غیر ضروری از مواردی است که به طور اکید جزء مطالبات بانوان شاغل در ادارات و دستگاه‌های دولتی بوده و این مطالبه بارها به مدیران ارشد این دستگاه‌‌‌ها منعکس شده است. شورای عالی انقلاب فرهنگی در مصوبه “سیاست‌ها و راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب” هم بر این موضوع تاکید کرده و کلیه دستگا‌ه‌ها و ادارات دولتی و خصوصی را موظف نموده است تا محیط کار و اشتغال را به گونه‌ای سامان دهند که از هرگونه تحریک جنسیتی خالی و عاری باشد.


دکتر اسحاقی ادامه داد: در سند راهبردی و بالادستی”نقشه مهندسی فرهنگی کشور” هم به طور مبسوط موضوع برنامه‌ریزی و مدیریت جامعه برای نیل به جامعه‌ای که حوزه عمومی آن جامعه، عاری از هرگونه تحریک جنسی باشد، بارها مورد تاکید قرار گرفته است.


معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در نظام جمهوری اسلامی محیط کار ضمن اینکه باید متناسب با ویژگی‌های شخصیتی و توان جسمی  بانوان باشد، باید به گونه ای سامان گیرد که بانوان در این محیط با توجه به احکام اسلامی بتوانند راحت‌‍ تر و با فراغ بال بیشتری به کار اشتغال داشته باشند و جلوگیری از اختلاط بی مورد و غیر ضروری بین بانوان و آقایان از مصادیق این موضوع است.


وی افزود: بنده باز هم به این موضوع تأکید می‌کنم که در مبحث مدیریت کار و اشتغال، این اصل پذیرفته شده که اگر به ارزش‌های اعتقادی فرد شاغل احترام گذاشته شود، بهره‌وری  و کارآمدی آن فرد به نحو محسوسی ارتقا پیدا می کند. انتظار می رود در نظام جمهوری اسلامی، که باید تعالیم و احکام حیات بخش دین مبین اسلام منبع و منشا همه برنامه‌ریزی‌ها باشد، اگر دستگاهی برای جلوگیری از اختلاط بی مورد و غیرضرور اقدام مفیدی را انجام داد، این اقدام مورد تائید و حمایت قرار گیرد.

مطالب مرتبط :
  1. بانوان در تربیت جامعه قرآنی نقش مهمی دارند/ ضرورت توجه به تفسیر قرآن در همایش‌های بانوان قرآنی
  2. همایش بانوان قرآنی انگیزه فعالیتهای قرآنی زنان را افزایش می دهد
  3. بانوان برگزیده رشته مفاهیم مسابقات سراسری قرآن معرفی شدند/ برپایی شش محفل قرآنی
  4. رقابت کنندگان نهایی رشته ترتیل مسابقات سراسری قرآن بانوان معرفی شدند
  5. اظهار تاسف از کمبود موقوفات قرآنی/ لزوم ارائه راهکار عملی حل مسائل بانوان از دیدگاه قرآن و اهل بیت

پارک علم و فناوری قم

zohur