۲۳ بهمن ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، جلسه کارگروه تعامل با نخبگان جهان اسلام از طریق فناوری‌های نوین ارتباطی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد. در این جلسه نماینده مجمع جهانی اهل بیت(ع) به ارائه گزارش پیرامون اقدامات و برنامه‌های پیش روی این نهاد پرداخت.


در این گزارش با اشاره به ماهیت غیردولتی این مجمع و تشریح ساختار آن، ترویج مکتب اهل بیت«ع»، تقویت بنیه اعتقادی پیروان مکتب تشیع از طریق استفاده از راهکارهای متعارف مانند اعزام مبلغ و سایر راهکارهای نوین از وظائف این نهاد برشمرده شده‌ است.


گفتنی است در این گزارش، راه‌اندازی دانشگاه اهل بیت(ع) در راستای به کارگیری دیپلماسی آموزشی و خبرگزاری ابنا از سایر فعالیت‌های این نهاد برشمرده شده است.


در ادامه گزارش با اشاره به خطر جریانات تکفیری و سلفی برای تفکر اصیل اسلامی، مقابله با این تفکر از طریق انتشار کتب مفید برای پاسخگویی به شبهات این جریان و تفکیک بین اهل سنت به عنوان یک جریان اسلامی و محب اهل بیت(ع) و جریان تکفیری، به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های مجمع جهانی اهل بیت(ع) اشاره شده است.


در ادامه جلسه  اعضا به بیان نظرات خود پرداختند، که اهم آن به شرح ذیل است: استفاده بیشتر از ظرفیت دیپلماسی آموزشی، ساماندهی توزیع محصولات فرهنگی برای اطمینان از رسیدن این محصولات به دست مخاطبین و تشکیل بانک اطلاعاتی فعالان فرهنگی شیعه با رعایت ملاحظات امنیتی.

 

مطالب مرتبط :
  1. امضای تفاهم‌نامه همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی و دانشگاه امام صادق(ع)
  2. گله آیت‌الله محقق‌داماد از شورای عالی انقلاب فرهنگی/ استقلال فرهنگستان علوم از بین رفت
  3. با اعطای لوح تقدیر توسط عضو عالی شورای انقلاب فرهنگی؛ از خدمات شایسته جناب آقای ملایی تجلیل به عمل آمد
  4. نشست علمی «تأثیرات فرهنگی انقلاب اسلامی بر رشد بیداری اسلامی در جهان اسلام» برگزار می شود
  5. مدیر خانه علوم و فنون آموزش و پرورش: همکاری و تعامل نخبگان فرهنگی با مرکز رشد علوم انسانی یک اصل اجتناب ناپذیر است

پارک علم و فناوری قم

zohur