۴ آذر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین خراسانی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ضمن بیان این خبر گفت: گروه دائرةالمعارف قرآن کریم در سال جاری جلد ۱۱ دائرةالمعارف قرآن کریم را عرضه کرده که در نمایشگاه کتاب قرآن کریم ارائه شده است و به زودی جلد ۱۲ دائرةالمعارف هم جهت انتشار به انتشارات بوستان کتاب ارسال خواهد شد.


وی ادامه داد: جلد ۱۲ این دائرةالمعارف مشتمل بر حرف (خ) و بخشی از مدخلهای (د) است. موضوعاتی مانند خسران، خصایص النبی، خطابهای قرآنی، خلقت، خمس، خواب، خوردنی ها، خورشید، خویشاوندی، دامداری، داوود(ع)، دروغ. از جمله مدخلهای آن هستند.


عضو هیئت علمی پژوهشگاه اظهار امیدواری کرد: جلد ۱۳ این دائرةالمعارف نیز تا پایان سال برای نشر آماده و جهت انتشار به نشر پژوهشگاه ارسال شود.


پروژه «مأخذ شناسی جامع فقه اسلامی» در مراحل پایانی قرار دارد


حجت الاسلام و المسلمین خادمی کوشا مدیر گروه دانشهای وابسته به فقه از آخرین وضعیت پروژه «مأخذ شناسی جامع فقه اسلامی» خبر داد.


وی با اعلام خبر اجرای پروژه «مأخذ شناسی جامع فقه اسلامی» در پژوهشکده فقه و حقوق، اظهار داشت: این پروژه از سال ۸۶ توسط محمد نوری انجام شده است.


وی ادامه داد: این پروژه در نوع خود بی نظیر است، چون تمامی منابع فقهی، حتی پایان نامه ها را اعم از شیعه و سنی در دانش فقه معرفی می کند و از این جهت می تواند خلأ موجود را پر کند.


عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی افزود: تدوین اولیه این طرح انجام شده و قریب ۲۸ جلد آن آماده است و نیازمند مقداری اصلاحات است تا آماده چاپ شود.

مطالب مرتبط :
  1. جلد یازدهم دائرةالمعارف قرآن کریم منتشر می‌شود
  2. «پروژه ترادف در قرآن» تا نمایشگاه بین المللی قرآن در ماه رمضان چاپ می‌شود
  3. ارائه نخستین دایره المعارف قرآن کریم در نمایشگاه قرآن کریم
  4. «انفاق در قرآن کریم» منتشر شد
  5. کتاب «قرآن شناخت» منتشر شد

پارک علم و فناوری قم

zohur