۱۸ خرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سلیمیان، عضو هیئت علمی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اعلام این خبر اظهار داشت: کار نگارش جلد چهارم مجموعه درسنامه مهدویت پایان یافته و اینک در روند چاپ قرار گرفته است.


وی ادامه داد: این درسنامه که همچون سه چلد پیشین مشتمل بر ۱۵ درس است، به مباحث مربوط به حضرت مهدی(عج) و حکومت جهانی آن حضرت پرداخته است.


وی افزود: سه جلد پیشین این اثر با نامهای ۱٫حضرت مهدی(عج) از ولایت تا امامت، ۲٫حضرت مهدی (عج) و دوران غیبت، ۳٫حضرت مهدی (عج) از ظهور تا حکومت، نگاشته شده بود که مورد استقبال فراگیران مباحث مهدویت قرار گرفته است.


عضو هیئت علمی پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی گفت: این مجموعه برای آموزش مباحث مهدویت در مراکز آموزشی و فرهنگی نگاشته شده، که تاکنون بیش از ۱۰ بار تجدید چاپ شده است.


وی در پایان سخنانش تصریح کرد: در جلد چهارم این مجموعه، نخست به مباحث کلی مهدویت، همچون معناشناسی مهدویت، بشارت به حکومت آن حضرت، حتمی بودن حکومت ایشان، مرکز حکومت و مدت حکومت حضرت مهدی(عج) پرداخته شده، و سپس به مباحث مهمی مانند گستره حکومت حضرت مهدی(عج)، نظام اعتقادی در حکومت حضرت مهدی(عج)، حکومت حضرت و عدالت، نظام امنیتی حکومت امام مهدی(عج)، نظام سیاسی حکومت، نظام تعلیم و تربیت در حکومت امام مهدی (عج)، مهدویت و مستشرقان پرداخته شده و در پایان مباحث مربوط به رجعت و رجعت کنندگان آورده شده است.

مطالب مرتبط :
  1. «بررسی ابعاد فقهی ـ حقوقی اُتانازیا با رویکرد حقوق کیفری» منتشر شد
  2. «خبر» منتشر شد/ مفهوم شناسی و اهمیت خبر در حوزه ارتباطات
  3. جلد سوم مطالعات استراتژیک توسعه فرهنگ دینی منتشر شد
  4. مقاله صوتی معرفت‌شناسی و مردم‌سالاری منتشر شد
  5. کتاب «جلال حکمت و عرفان» منتشر شد/ یادنامه استاد علامه سیدجلال‌الدین آشتیانی

پارک علم و فناوری قم

zohur