۱۸ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: هدف از برگزاری برنامه های جشن ولایت علوی، زمینه سازی برای حرکت جامعه اسلامی ایران به سمت معرفت بیشتر اهل بیت(ع) و ترویج و تبلیغ و انتشار ولایت امیرالمومنین(ع) در سطح جامعه و نیز ایجاد فضای معنوی در سطوح مختلف جامعه بویژه در میان نسل جوان است.


وی افزود: با توجه به هجمه های گسترده دشمنان اسلام بویژه فرقه ضاله وهابیت علیه اعتقادات مسلمین و شیعیان، سازمان اوقاف و امور خیریه درنظر دارد با برپایی برنامه های مختلف جشن علوی در سراسر کشور به تعمیق باورها و معرفت دینی مردم و خنثی سازی توطئه های دشمنان بپردازد.


معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: به منظور اجرای هماهنگ جشن ولایت علوی در سراسر کشور دستورالعمل ویژه ای به سراسر کشور ابلاغ شده است.


شرفخانی، اجرای مراسم عقد اخوت، تجلیل از سادات خادم امامزادگان و بقاع متبرکه، راه اندازی کاروان های شادی به سمت امامزادگان و تبریک این عید سعید به جایگاه والای آنان، مدیحه سرایی، شعرخوانی آیینی و قرائت خطبه غدیر خم را از جمله ویژه برنامه های جشن ولایت علوی در روز عید غدیرخم نامید و افزود: در انتهای برنامه ها نیز قرائت میثاق نامه غدیر که یک متن واحد به منظور تجدید میثاق با ولایت است پیش بینی شده است.

مطالب مرتبط :
  1. برنامه‌های دهه ولایت علوی اکمال دین نبوی از امروز در امامزادگان کشور آغاز می‌شود
  2. عناوین روزهای دهه ولایت و امامت / برگزاری جشنهای «ولایت علوی، اکمال دین نبوی»
  3. جشن ولایت علوی در ۲۰۸۷ بقعه متبرکه و امامزاده کشور برگزار شد
  4. جشن ولایت علوی در ۲۰۸۷ بقعه متبرکه و امامزاده کشور برگزار می شود
  5. ویژه برنامه های دهه ولایت در امامزادگان و بقاع متبرکه

پارک علم و فناوری قم

zohur