۹ شهریور ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


در ابتدای این شماره  گزیده مقاله ای از آیت الله جوادی آملی با عنوان “تعهد و تأدب کارگزار در حکومت اسلامی” آورده شده است. در بخشی از آن آمده است: فرزانه کسی است که وسیله را هدف نپندارد و غیر از هستی محض و لقای خداوند که همان حقیقت هستی است هرچیز دیگر را وسیله بداند و به چیزی که گذراست، دل نبندد زیرا خطر مالدوستی و جاه طلبی به قدری زیاد است که اگر کسی مبتلا به آن شد، چیزی از ایمان او نمی ماند.


سپس گفتگویی با علاء میر محمد صادقی با عنوان “مؤتلفه، مشاوری امین برای دولت می تواند باشد” آمده است. درادامه «فرق بین فتنه گر و معترض و کاسب فتنه؟» مطلبی است که در این شماره عنوان شده است.


گفت گویی با محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی با عنوان «داخل دایره سهم خواهی نمی شویم» درج شده است. « خطر سلفی گری نوین در کشور» گفتگویی با حجت الاسلام حسن ذاکری عضو شورای مرکزی و قائم مقام دبیر استان قم است.


«خشونت زیر نقاب» نوشته امیر علی قدمی از جمله خبرهای منتشر شده در این شماره است که به رمز گشایی از گزارش فتنه ۲۲ بهمن قم می پردازد.


« اقتصاد رسانه در ایران» به قلم رضا گلستانی خواه « صنعت رسانه در ایران شکل نگرفته» نوشته داود مؤمنی از دیگر مقالات این شماره است.


« بررسی مالکیت در اسلام» نوشته محمد رضایی هم در بخش اقتصاد دیده می شود.


در بخش فرهنگ و هنر «ردپای حاتمی کیا در دهلیز» با عنوان فرعی دست پرورده آژانس شیشه ای نوشته یاسر انصاری آمده است.


  


در بخش بین الملل «هیچ کشوری از شرایط مصر نفع نمی برد» گفت گوی اختصاصی ذکر با نوام چامسکی است و « واشنگتن به وفاداری بلند مدت مرسی به اهداف آمریکا در منطقه اطمینان نداشت» گفت گوی اختصاصی ذکر با نادر انتصار رئیس دانشکده علوم سیاسی دانشگاه آلابامای جنوبی آمریکا است و « اداره مصر توسط اخوان المسلمین مانند یک مؤسسه خیریه!» گفت گویی با حسن هانی زاده کارشناس مسایل خاورمیانه است دیده می شوند. « مروری بر تاریخچه اخوان المسلمین؛ از آغاز تا کسب قدرت” نوشته جواد حیران نیا از دیگر مطالب این بخش است.


درپایان هم در بخش اندیشه گفت و گویی با علیرضا صدرا استاد دانشگاه تهران با عنوان «بشر طبیعی، به مریخ می رود به معراح نمی رود» درج شده است.


به گزارش مهر، این ماهنامه، نشریه آموزشی تخصصی حزب مؤتلفه اسلامی است که با سردبیری مجید تولایی در اول هر ماه منتشر می ‏شود.

مطالب مرتبط :
  1. جدیدترین شماره اخبار شیعیان منتشر شد
  2. شماره ۷۱ فصلنامه خردنامه صدرا منتشر شد
  3. شماره جدید مجله «نقد ‌و ‌نظر» منتشر شد
  4. دوازدهمین شماره فصلنامه تاریخ فلسفه (بهار ۹۲) منتشر گردید
  5. انتشار شماره چهارم فصلنامه مطالعات معنوی

پارک علم و فناوری قم

zohur