۱۴ دی ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، محمدصادق محسنی کبیر در گفتگویی گفت: این دوره ها با هدف تربیت اساتید و معلمان متخصص قرآنی برگزار می گردد که علاقمندان جهت ثبت نام می توانند تا ۱۰ بهمن نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.


وی در خصوص شرایط ثبت نام  گفت: متقاضیان ثبت نام دوره معلمی روخوانی و روان خوانی قرآن کریم باید بین ۲۰ تا ۴۵ سال سن، حداقل مدرک دیپلم، تسلط به مفاهیم قرآن در حد کتاب جلد ۱ تا ۴ استاد وکیل، تسلط بر تجوید سطح ۱ و نیز تسلط بر کتاب روخوانی و روان خوانی در سطح کتاب نور استاد موسوی بلده و نیز تسلط بر فصیح خوانی قرآن کریم باشند.همچنین متقاضیان تربیت مربی قرآن مهد های کودک و پیش دبستانی باید حداقل ۲۰ تا ۴۰ سال سن، حداقل مدرک دیپلم، تسلط بر روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و شرایط جسمی سالم باشند.


وی افزود: شرایط آن دسته از متقاضیان شرکت در دوره معلمی حفظ قرآن کریم نیز داشتن حداقل ۲۰ تا ۴۵ سال سن، حداقل مدرک دیپلم و نیز حافظ حداقل  ۱۰ جزء از قران کریم را حفظ باشند.


محسنی کبیر گفت: کلیه داوطلبان این دوره های آموزشی باید ابتدا در آزمون ورودی هر رشته به صورت مجزی شرکت و پس قبولی جواز حضور در آن را دارند.


وی گفت: دارالقرآن خانه کارگر امسال برای اولین بار در نظر دارد تا این دوره ها را به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار نماید و متقاضیان ثبت نام می توانند به نزدیکترین مرکز مجری مجاز این دوره ها که لیست آن ها متعاقبا اعلام می گردد ، مراجعه نمایند.


وی در آخر افزود :داوطلبان ثبت نام در این دوره ها  از سراسر کشور می توانند جهت ثبت نام با شماره ۶۶۹۷۸۰۰۱-۰۲۱ تماس بگیرند و یا به سامانه اطلاع رسانی هدی به آدرس اینترنتی www.ehoda.com مراجعه نمایند.

مطالب مرتبط :
  1. سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف از فردا آغاز می شود
  2. ارزیابی توان قرائت قرآن نوجوانان و جوانان کشور آغاز شد
  3. آغاز ثبت نام مرحله هشتم طرح ملی "تلفنی حافظ قرآن شوید"
  4. برگزاری سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن/ بزرگترین رویداد فرهنگی جهان اسلام با حضور ۷۵ کشور
  5. زمانبندی برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام شد

پارک علم و فناوری قم

zohur