۳ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین علی پروانه مدیرکل آموزش و مشارکتهای مردمی قرآن و عترت با اعلام اینکه ثبت نام آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دیروز ساعت ۱۸ به پایان رسیده است، از ثبت نام ۶۲ هزار و ۹۱۴ نفر در این آزمون خبر داد.


وی  با اشاره به استقبال خوب قرآن آموزان، مؤسسات و استانهای مختلف از ثبت نام در آزمون سراسری قرآن و عترت، افزود: استان اصفهان با ۶۸۲۸ شرکت کننده در میان استانهای کشور بیشترین ثبت نام را داشته است و استانهای خراسان رضوی و یزد با به ترتیب ۴۴۷۵ و ۴۰۴۵ در رتبۀ دوم و سوم قرار دارند.


وی با بیان اینکه استان تهران با ۳۱۰۵ داوطلب، در رتبۀ هفتم این جدول است، استان هرمزگان را دارای کمترین ثبت نام کننده دانست و گفت: در این استان ۲۸۹ نفر ثبت نام کرده اند.


ثبت نام بیشترین شرکت کنندگان در رشته حفظ قرآن کریم


حجت الاسلام پروانه در بخش دیگری از این گزارش، به آمار ثبت نام کنندگان به تفکیک رشته ها اشاره کرد و گفت: بیشترین ثبت نام به ترتیب در رشته های حفظ قرآن کریم با  ۴۰ هزار و ۹۵۳ نفر، ترجمه و مفاهیم با ۱۶ هزار و ۹۳۵ نفر، مفاهیم نهج البلاغه با ۳۲۶۰ نفر و تدبر در قرآن با ۱۷۶۶ نفر بوده است.


زنان؛ پیشتاز در ثبت نام آزمون


مدیر کل دفتر آموزش و مشارکتها در پایان با اشاره به درصد شرکت کنندگان در این آزمون به تفکیک جنسیت و ردۀ سنی داوطلبان، اظهار داشت: در مجموع کل داوطلبان، ۸۲ درصد خانم و ۱۸ درصد آقا ثبت نام کرده اند؛ داوطلبان زیر ۱۲ سال، ۱۵ درصد و بالای ۱۲ سال هم ۸۵ درصد کل ثبت نام ها را تشکیل می دهند.


شایان ذکر است آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۴ مهر ۹۳، در ۳۲۰ مؤسسه و مرکز آزمون و در ۱۷ رشتۀ مختلف برگزار می شود.

مطالب مرتبط :
  1. ثبت نام بیش از ۷۵ هزار نفر برای شرکت در آزمون سراسری قرآن کریم
  2. آزمون سراسری قرآن وزارت ارشاد از ۱۵ مرداد کلید می خورد
  3. هجدهمین آزمون اعطای مدرک به حافظان قرآن با شرکت ۲۶۹ نفر آغاز شد
  4. شرکت بیش از ۷۰۰ نفر در هجدهمین دوره آزمون اعطای مدرک به حافظان قرآن
  5. رشته‌ها و منابع آزمون سراسری قرآن کریم اعلام شد

پارک علم و فناوری قم

zohur