۱۳ شهریور ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در این آزمون ۴۳ هزار نفر در رشته های حفظ شامل حفظ ۳ جزء، ۵ جزء،۱۰ جزء و ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم ، ۲۳ هزار نفر در رشته های مفاهیم و ۹۵۰۰ نفر در رشته های تفسیر و تدبر قرآن کریم ثبت نام کرده اند.


نمره قبولی در این آزمون کسب نمره ۶۰ از ۱۰۰ بوده که پس از کسب نمره قبولی گواهینامه مربوطه را از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت می کنند و همچنین به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.


امسال آزمون سراسری در مقایسه با آزمون مشابه سال گذشته با استقبال خوب و با افزایش بیش از نیمی از ثبت نام شدگان در رشته حفظ مواجه شده است که این مهم نشان دهنده توجه بیش از پیش عموم مردم و به ویژه مؤسسات و مراکز قرآنی در پرداختن به مقوله آموزش حفظ قرآن می باشد.


شرکت کنندگان در آزمون از افرادی هستند که در طول سال با حضور در دوره‏های آموزش قرآن کریم که در مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت برگزار می‏شود، آموزش‎های لازم را کسب کرده‎اند.


دوازدهمین دوره آزمون سراسری قرآن کریم به همت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و موسسات فرهنگی قرآن و عترت سراسر کشور ۱۹ مهرماه ۹۲ برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط :
  1. زمانبندی برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام شد
  2. ارائه نخستین دایره المعارف قرآن کریم در نمایشگاه قرآن کریم
  3. قرآن کریم تنها معجزه ماندگار و نامحدود الهی است
  4. تفسیر واژگان قرآن کریم در نمایشگاه قرآن عرضه شد
  5. نشست تخصصی کاتبان قرآن کریم برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur