۹ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، غلامحسین شفیع‌زاده فرماندار جدید شهرستان آمل به همراه حجت الاسلام تقی زاده امام جمعه دابودشت در سفر به شهر مقدس قم و با حضور در محل بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کردند.


 آیت الله العظمی جوادی آملی در سخنانی به برخی عوامل موفقیت در مدیریت شهری اشاره کردند و فرمودند: دو عامل اساسی باعث موفقیت فرمانداری ها و شهرداری های کشور خواهد بود ؛ اول، تشخیص اولویتهای شهری و دیگری رعایت اصل بودجه در برنامه ریزی ها و شروع طرح هاست.


ایشان بر ضرورت پرداختن و اتمام طرح های نیمه تمام تأکید کردند و ادامه دادند: هرگز نباید بیش از بودجه ای که در اختیار داریم، طرحی را آغاز کنیم؛ چرا که با اتمام بودجه و ناتمام ماندن طرح، آن پروژه پس از مدتی به بافت فرسوده تبدیل خواهند شد.


آیت العظمی جوادی آملی، خاطرنشان کردند: باید با برنامه ریزی دقیق کارها را در کمترین زمان ممکن به پایان برسانیم. توجه به اولویت ها، پرداختن به ضرورتها و فوریتهای شهری و پرهیز ار کارهای غیر ضروری معنی حقیقی واژه تدبیر است.


ایشان با بیان این مطلب که “باید در تشخیص اولویت ها از متخصصان و صاحب نظران مجرب بهره برد” اذعان داشتند:مسئولین باید مشورت و بهره مندی از کارشناسان و متخصصان در تشخیص اولویت ها و انجام طرح ها با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان را در دستور کار داشته باشند و نیز توجه به مسائلی همچون زیباسازی ، جذب گردشگر، نظافت محیط زیست و ارتقاء روحیه مردم از اولویتهای دیگر مسئولان شهری است.

مطالب مرتبط :
  1. قم از ظرفیت تبدیل شدن به پایلوت مدیریت شهری اسلامی برخوردار است
  2. بودجه قرآنی مصوب تخصیص پیدا نمی کند/ به فرهنگ به عنوان مسأله مبنایی نگاه نمی کنیم 
  3. پخش آنلاین دروس آیت الله جوادی آملی در اینترنت
  4. کتاب «نظریه اجتماعی و مسئله شهری» نقد و بررسی می شود
  5. نظر کارشناسی جامعه علمی کشور مانع از هدر رفت بودجه‌های اجرایی می‌شود

پارک علم و فناوری قم

zohur