۱۸ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، شورای ائمه جماعات ملی استرالیا، شورای اسلامی نیوساوت ولز و شبکه حقوقی مسلمانان به همراه گروه های دیگر اعلام کردند که روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد را بر سر اخراج ستون نویس صریح الهجه خود تحریم خواهند کرد، مگر اینکه این روزنامه مسئله اخراج مایک کارلتون را لغو کرده و وی را بار دیگر به خدمت بگیرد.


کارلتون با اتهام استفاده از زبان اهانت آمیز در مقاله خود از روزنامه اخراج شد، مقاله وی با یک کاریکاتور درباره جنگ غزه همراه شده بود که توسط گلن لو لیور طراحی شده بود، در این کاریکاتور مردی یهودی را نشان می دهد که روی یک صندلی با ستاره داوود به راحتی نشسته و به وسیله یک کنترل از راه دور غزه را هدف گرفته و منفجر می کند.


پس از انتشار این مقاله و کاریکاتور آن روزنامه هرالد توسط دادستان کل استرالیا و جامعه یهودی مجبور به عذرخواهی شد، این درحالی است که مایک کارلتون اظهار داشت که نمی خواهد درباره کاریکاتوری که مقاله اش را همراهی می کرد صحبت کند اما از هر کلمه ای که در مقاله خود نوشته دفاع می کند.


وی تأکید کرده است انتقاد از اسرائیل به معنای یهودستیزی نیست. همان طور که بان کی مون دبیرکل سازمان ملل نیز حملات هوایی اسرائیل بر یک مدرسه در غزه را هتک حرمت اخلاقی و اقدامی مجرمانه توصیف کرد.


وی اضافه کرد: درحالی که به شدت از سوی جامعه یهودی مورد انتقاد قرار گرفته ام اکثریت مخاطبان این روزنامه از من و مقاله ام حمایت کرده اند.


نمایندگان جوامع اسلامی استرالیا طی نامه ای به سردبیر این روزنامه اعلام کردند که به عنوان نمایندگان جامعه مسلمان همواره این نشریه را یک سازمان رسانه ای متعادل در کشور تلقی می کردیم و در مواقع بی شماری با خبرنگاران آن همکاری کرده ایم، اما مسئله استعفای کارلتون از این نشریه نشان می دهد که ما یکی از معدود طرفداران آرمان فلسطین در کشور را در فضای رسانه ای از دست داه ایم.


در این نامه همچنین تصریح شده است که جامعه اسلامی از این پس به سازمانهای اجتماعی و سخنگویان خود اعلام خواهد کرد همکاری با خبرنگاران این سازمان رسانه ای را برای انجام مصاحبه ها متوقف کنند.

مطالب مرتبط :
  1. مقاله روزنامه بهار هدف تخریبی دارد نه تقریبی/ روش و ادبیات منافقانه لیبرالها در این مقاله کاملا مشهود است
  2. مقاله روزنامه بهار هدف تخریبی دارد نه تقریبی/ روش و ادبیات منافقانه لیبرالها کاملا مشهود است
  3. مسلمانان آمریکا مسلح کردن صهیونیستها توسط دولت اوباما را تقبیح کردند
  4. نامه دکتر داوری به رؤسای آکادمی های علوم دنیا در انتقاد از تحریم نویسندگان ایرانی
  5. مسلمانان هندوستان محصولات آمریکایی را تحریم کردند

پارک علم و فناوری قم

zohur