۱۴ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، دکتر ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، روز گذشته ۱۳ مرداد در هشتمین اجلاس سراسری نمایندگان و مدیران جامعةالمصطفی با اشاره به اعتماد سازمان تحت امرش به رسالت این جامعه، بر افزایش ارتباط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با نمایندگان جامعة المصطفی(ص) در داخل و خارج از کشور تأکید کرد.


ابراهیمی‌ ترکمان یکی از وظایف اصلی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را زمینه‌سازی برای رشد فعالیت‌های جامعةالمصطفی(ص) دانست و ابراز کرد: علاقه و اشتیاق فراوانی برای همکاری و تعامل سازنده با جامعةالمصطفی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وجود دارد.


رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تعاملات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورهای جهان را دارای مشتراکات و افتراقاتی دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا فعالیتهای بین‌المللی خود را در قالب وجوه مشترک میان کشورها دنبال کنیم تا امکان تبادل دو سویه‌ کارآمد فراهم شود.


وی قرار گرفتن فعالیت‌های جامعةالمصطفی در قالب اسناد بالادستی فرهنگی را راه‌گشا دانست و خاطرنشان کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با قریب به هشتاد کشور موافقت‌نامه‌ فرهنگی که از بالاترین اسناد قانونی به شمار می‌آید، امضاء کرده است. در این موافقت‌نامه‌ها، بندهای آموزشی گنجانده شده که ظرفیت بسیار خوبی برای فعالیت‌های جامعةالمصطفی ایجاد می‌کند.


عضو هیئت امنای جامعةالمصطفی(ص) مبادلات فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با کشورهای مختلف را ظرفیت مناسب دیگری برای این جامعه دانست و افزود: جامعةالمصطفی(ص) دارای ثروت ارزشمندی از نظر نیروی انسانی و محتواست و تعاملات میان نمایندگی‌های جامعةالمصطفی و رایزنی‌های فرهنگی می‌تواند بسیار کارساز باشد.


دکتر ابراهیمی ترکمان در پایان سخنان خود ضمن بررسی دیگر حوزه‌های ممکن برای افزایش تعامل میان جامعةالمصطفی(ص) و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، از آمادگی این سازمان برای همکاری با دانش‌آموختگان جامعةالمصطفی در کشورهای مختلف خبر داد.

مطالب مرتبط :
  1. تأثیر قرآن بر همه ابعاد هنری و فرهنگی ایرانیان قابل مشاهده است
  2. بخش بین الملل بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن افتتاح شد
  3. صدا و سیما می تواند در تبلیغ وقف در جامعه موثر باشد
  4. مدیران فرهنگی باید دیدی فرهنگی و نه سیاسی داشته باشند/ نقش دولت در فرهنگ چگونه باشد
  5. جشنواره کتاب دین می تواند سرآغاز مبارکی در مسیر تمدن سازی اسلامی باشد

پارک علم و فناوری قم

zohur