۲ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در این مراسم که با حضور حضرت آیت‌الله شبیری زنجانی، حضرات آیات باقری کنی و شیخ محمود امجد و جمع زیادی از مردم برگزار شد، حضرت آیت‌الله شبیری زنجانی بر پیکر مرحوم شمس نجف آبادی نماز اقامه کرد و سپس پیکر وی در جوار ضرح مطهر امامزادگان به خاک سپرده شد.


آیت الله شیخ محمود شمس نجف آبادی که از شاگردان حضرت امام خمینی(ره) ، علامه طباطبایی(ره)، آیت الله العظمی بروجردی(ره) و حضرات آیات محمد تقی آملی و رفیعی قزوینی بود، از خردادماه سال۱۳۴۲  و به مدت بیش از ۵۱ سال، امامت جماعت مسجد جامع باغ فیض تهران را به عهده داشت.


آیت الله نجف آبادی متولد۱۳۰۷ نجف آباد اصفهان بود و از اساتید اخلاق تهران به شمار می‌رفت. وی که در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی نیز نقش شایان توجهی در بیدارگری سیاسی و دینی مردم داشت، سرانجام در روز جمعه و همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع) دار فانی را وداع گفت.


گفتنی است مراسم یادبود سومین روز درگذشت این عالم بزرگوار، روز سه‌شنبه ۴ شهرویرماه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در مسجد جامع باغ فیض واقع در محله باغ فیض تهران، خیابان شهید ناطق نوری برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط :
  1. پیکر آیت‌الله عزیزالله عطاردی تشییع شد
  2. همه چیز درباره اساتید اخلاق تهران/ نشست تفاوت مشرب اخلاقی علمای تهران با سایر علما
  3. آغاز مراسم اولین سالگرد ارتحال آیت الله مجتبی تهرانی
  4. حوزه تهران پررونق ترین حوزه شیعی محسوب می شد/ حوزه تهران را احیاء کنیم
  5. ششمین سالگرد درگذشت آیت الله حق شناس برگزار می‌شود

پارک علم و فناوری قم

zohur