۹ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با تأکید بر اینکه اسلام دینی مخصوص به زمانی خاص نیست، گفت: اگر حقیقت اسلام به‌درستی برای مردم دنیا تبیین شود، گرایش به آن افزایش خواهد یافت، همانگونه‌که هم‌اکنون در اروپا و آمریکا چنین اتفاقی افتاده است.


وی با اشاره به این که تداوم تقریب بین مذاهب اسلامی، تهدید منافع قدرت‌های استکباری را دربردارد، اظهارداشت: اگر مسلمانان متحد و یک‌پارچه باشند و به این راهبرد مهم عمل کرده و برای جهانیان تبیین کنند، همه مردم دنیا را در کنار خود خواهند داشت.


نماینده‌ ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با تبیین تاکید اسلام بر حق مسلمانان یادآور شد: هر مسلمانی در هر جای دنیا که هست، باید به کمک او شتافت، چرا که مسلمانان ید واحده‌ هستند و اسلام حتی این چتر محبت را روی سر غیرمسلمانان هم کشیده است.


وی با نقل بیانی از حضرت امیرالمومنین (علیه‌السلام) که «ولو أَنَّ امْرَأً مُسْلِماً مَاتَ مِن بَعْدِ هَذا أَسَفاً مَا کَانَ بِهِ مَلُوماً، بَلْ کَانَ بِهِ عِنْدِی جَدِیراً» اضافه کرد: این اسلام هر جا ارائه بشود، طرف‌دار خواهد داشت و فراگیر می‌شود.


سرپرست حجاج ایرانی علت تفرقه‌افکنی میان مسلمانان را توانمندی فوق‌العاده اسلام در عالم‌گیرشدن دانست و ادامه داد: این سیاست قدیمی استعمارگر پیر است که با اختلاف، منابع مسلمانان را به غارت ببرد.


وی در ادامه افزود: امروز این توطئه شکل تازه‌ای پیدا کرده است. ناگهان در قلب کشورهای مسلمان، جریانی به نام تکفیری به‌وجود می‌آید که اذهان را از مساله فلسطین منحرف کند و باعث تداوم سیطره قدرت‌های شیطانی باشد.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین قاضی‌عسکر به حماسه‌آفرینی ملت غیور غزه در ۵۰ روز حمله صهیونیست‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: آن‌ها ۱۲ هزار مجروح و معلول از خود برجای گذاشتند،‌اما  به دنیا ثابت کردند که مسلمانان هرچقدر هم کم باشند، به اذن خدا می‌توانند پیروز شوند. اما تکفیری‌ها حتی حاضر نشدند با زبان علیه اسرائیل موضع‌گیری کنند و بلکه به جان دیگر مسلمانان  افتاده و موجب بدنامی اسلام شدند.


امیرالحجاج ایران گفت: اختلاف حربه استعمارگران در طول تاریخ بوده و هست و تنها نسخه‌شفابخشی که می‌تواند ملت‌های مسلمان را نجات دهد این آیه شریفه است که «وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ».

ایشان در ادامه افزود: اسلام دین منطق است و باید با استدلال با دیگر ادیان برخورد کرد و به‌ویژه در مکه‌مکرمه که رمز و عزت سربلندی ماست، همه با هم باید برای جهانی‌شدن اسلام متحد شویم.


نماینده ولی‌فقیه در پایان سخنانش با بیان نظر مراجع شیعه و خصوصا رهبر معظم انقلاب در خصوص حرام بودن اهانت به مقدسات مذاهب اسلامی افزود: باید همواره تکیه روی مسائل مشترک داشته باشیم تا بتوانیم پیام جهانی اسلام را به همه برسانیم.

 

مطالب مرتبط :
  1. بیانیه مجمع تقریب مذاهب اسلامی در محکومیت حکم اعدام برای شهروندان عربستانی
  2. آموزه های اهل بیت(ع) را در تقریب مذاهب و طوایف اسلامی مدنظر قرار دهیم
  3. برپایی هفتمین کنفرانس تقریب مذاهب اسلامی در لندن/ واکنش به ثبت نام سیدجمال الدین اسدآبادی به « افغانی» در یونسکو
  4. دیدار دبیرکل مجمع جهانی تقریب  مذاهب اسلامی با مفتی اعظم سوریه
  5. بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب درباره کشتار مسلمانان در آفریقای مرکزی

پارک علم و فناوری قم

zohur