۱۸ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


حجت الاسلام والمسلمین اکبر خواجویی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اهمیت مسجد الاقصی و قبه الصخره برای مسلمانان اظهار کرد: مسجد الاقصی و قبه الصخره از مکانهای مهم معنوی و از مظاهر جامعه اسلامی به شمار می روند. بیشتر انبیای الهی در مسجد الاقصی عبادت کرده اند و احادیث و روایات فراوانی در خصوص اهمیت این مکان برای جامعه اسلامی در منابع مختلف موجود است.


این کارشناس حوزه مسجد حادثه آتش سوزی مسجد الاقصی را اقدامی در جهت نابودی هویت اسلامی مسلمانان دانست و تصریح کرد: صهیونیستها با این تصور که با آتش سوزی مسجد الاقصی می توانند هویت مسلمانان را از بین ببرند دست به این عمل زشت زدند اما به هدف شوم خود دست نیافتند.


حجت الاسلام خواجویی ادامه داد: آتش زدن مسجد الاقصی به نام گذاری روز جهانی مساجد انجامید که این روز نمادی برای وحدت جامعه اسلامی بر علیه صهیونیستها به شمار می رود.


وی در خصوص تخریب ۲۰۰ مسجد در نوار غزه طی حملات اخیر صهیونیستها هم گفت: صهیونیستها با اسلام و شریعت محمدی(ص) مشکل دارند و آنرا مانعی در برابر اهداف شوم خود می دانند. بنابراین از هر فرصتی برای آسیب رساندن به مظاهر اسلامی فروگذار نیستند.


این کارشناس حوزه مسجد اضافه کرد: تهاجم خفت بار اسرائیل جنایتکار به غزه فرصتی برای تعرض آنها به مساجد را فراهم کرد و آن هم بیشترین هجمه خود را در این مدت زمان به مساجد وارد کردند.


خواجویی با بیان اینکه کودک کشی صهیونیستها جعلی بودن این رژیم را بیش از گذشته اثبات کرد، گفت: زیرا رژیمهای این چنینی رحم و مروتی در برابر کودکان و بی گناهان ندارند و برای رسیدن به اهداف خود آنها را هم قربانی می کنند.


وی در خصوص تخریب مساجد توسط تندرویهای داعش هم گفت: تخریب مساجد توسط داعش ادعاهای آنها در خصوص داعیه داری اسلام را زیر سؤال می برد زیرا مسجد از پایه های اساسی اسلام است و پیامبر گرامی اسلام(ص) حکومت اسلامی را از مساجد پایه گذاری کرده است.


این کارشناس حوزه مسجد استکبار جهانی را اصلی ترین خاستگاه داعش قلمداد و عنوان کرد: خاستگاه اصلی داعش استکبار جهانی است زیرا اهداف استکبار در منطقه توسط داعش پیاده سازی می شود.


حجت الاسلام خواجویی در پایان اتحاد مسلمانان در برابر صهیونیستها و داعش را ضروری ارزیابی و اظهارکرد: مسلمانان با تفکرات مختلف برای مقابله با دشمنان صهیونیستی و گروه های تندروی داعش، نباید از مسیر اتحاد دور شوند زیرا همان طور که امام(ره) فرمودند وحدت کلمه دشمنان را سرکوب خواهد کرد.

مطالب مرتبط :
  1. سکوت سران عرب در خصوص جنایات صهیونیستها وابستگی آنها به استکبار را نشان می دهد
  2. گروهک تکفیری داعش به دنبال تخریب مادی و معنوی اسلام است
  3. تخریب مساجد در غزه در امتداد مسجدسوزی ۴۰ سال قبل صهیونیستها قرار دارد
  4. حضور جوانان در مساجد رذایل اخلاقی را از آنها دور می کند/ کانونهای فرهنگی مساجد نسل آینده انقلاب را بیمه کند
  5. مسئولان توجه بیشتری به تقویت مساجد در ابعاد مختلف داشته باشند

پارک علم و فناوری قم

zohur