۱۶ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، مراسم افتتاحیه بخش بین الملل بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم شب گذشته ۱۵ تیرماه با حضور ابوذر ابراهیمی ترکمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان و اندیشمندان از ۱۵ کشور جهان در سالن خلیج فارس ساختمان موزه دفاع مقدس برگزار شد.


ابراهیمی ترکمان در این مراسم در سخنانی با اشاره به پرتوافکنی قرآن در ایران اسلامی گفت: پرتوی حسن قرآن به همه خواهد گفت که قرآن در خانه ماست و این امر به نفس پاک امام راحل و به برکت تصمیمات و اراده های داهیانه رهبر معظم انقلاب است.


وی اظهار کرد: در کتاب «القضا»ی ملا علی کنی که به مستحبات قضا اشاره شده، آمده است که مستحب است قاضی به دهان مجرم به گونه ای حرف بیندازد تا مجرمی که حق الله را زیر پا گذاشته از مجازات الهی رهایی یابد.


رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همچنین گفت: در تفسیر المیزان نیز ذیل آیه «یا ایها الانسان ما غرک بربک الکریم» بیان شده که کریم بودن پروردگار است که انسان ها را مغرور کرده است.


وی با تأثیر قرآن و مفاهیم آن بر زندگی ایرانیان اشاره کرد و گفت: تأثیر قرآن را می توان در ادب، فرهنگ، هنر، رسوم و افکار ایرانیان مشاهده کرد و باید خدا را شکر کرد که به برکت قرآن در مملکت قرآنی زندگی می کنیم.


ابراهیمی ترکمان ضمن تبریک به معاونت قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل برگزاری بیست و دومین دوره نمایشگاه قرآن گفت: در این دوره از نمایشگاه ۲۶ مهمان خارجی از ۱۵ کشور حضور دارند که امیدوارم به برکت قرآن همدلی و یکسونگری و توافق در رأی و عمل را بین همه مسلمین شاهد باشیم.

مطالب مرتبط :
  1. بخش بین الملل بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن افتتاح شد
  2. رشد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ترجمه معکوس قابل مشاهده است
  3. ابعاد و زوایای حریم خصوصی از دیدگاه فقهی با مطالعه روشمند قابل کشف است
  4. قرآن سند هویت مسلمانان و شناسنامه فرهنگی ماست/ برای منحرف نشدن باید قرآن و اهل بیت(ع) را مبنا قرار دهیم
  5. دولت از آثار هنری حوزه وقف حمایت کند/ ابعاد، انواع و چگونگی وقف را نمی شناسیم

پارک علم و فناوری قم

zohur