۹ بهمن ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، نخستین نشست کارگروه “سیاستگذاری بیست و دومین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تهران” در دفتر معاونت قرآن و عترت این وزارتخانه با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران و کارشناسان برگزار شد.


در این نشست که با حضور برزین ضرغامی، مشاور وزیر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، محمدرضا پورمعین مدیر جمعیت قرآنی استان تهران، اصغر امیرنیا مشاور امور اجرایی، دکتر مصطفی عباسی مقدم مشاور پژوهش و برنامه ریزی معاونت و محمد مهدی عزیززاده سرپرست اداره کل تبلیغ و ترویج تشکیل شد، موضوعات اساسی مربوط به برگزاری نمایشگاه آتی قرآن کریم مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.


بررسی تحلیلی و آماری نمایشگاه سال گذشته، رویکردهای اصلی نمایشگاه، نحوه مشارکت مؤسسات و تشکلهای قرآنی مردمی، راهکارهای افزایش کیفیت نمایشگاه و چگونگی دریافت دیدگاه های صاحب نظران درباره بهبود عملکرد نمایشگاه از جمله موضوعات مورد بحث در این نشست بود.


حجت الاسلام حشمتی هم از همه صاحب نظران و فعالان قرآنی خواست تا دیدگاه ها و طرحهای خود را در خصوص کیفیت برگزاری، اولویتهای موضوعی و ترکیب بخشها و دیگر موضوعاتی که به موفقیت نمایشگاه در ارتقای فرهنگ قرآنی جامعه کمک می کند به شکلهای مختلف اعلام و در اختیار این کارگروه قرار دهند.


در این جلسه بر لزوم برنامه ریزی و استفاده از ایده های جدید تأکید شد.


دعوت  از صاحب نظران و علاقه مندان به فعالیتهای قرآن بخشی از مصوبات این جلسه بود تا آنها در قالب طرح، مقاله و … ایده های نوین خود را برای تنوع بخشیدن به  فعالیتهای نمایشگاه قرآن کریم به معاونت قرآن و عترت اعلام کنند.


یکی دیگر از مسائلی که در نخستین جلسه ستاد برنامه ریزی بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تهران مورد توجه جدی قرار گرفت، لزوم حضور پررنگ رسانه ها و خبرگزاری ها برای اطلاع رسانی مرثر و مفید بود.


در پایان هم مقرر شد جلسات این کارگروه با حضور جمعی از کارشناسان و مسئولان مرتبط به طور منظم برگزار شود تا ضمن دریافت و جمع بندی دیدگاه ها، برنامه ریزی و مقدمات برگزاری نمایشگاه آتی به نحو مطلوب صورت گیرد.

مطالب مرتبط :
  1. دومین نمایشگاه دستاوردهای موسسات قرآنی کشور برگزار می شود/ برگزاری جشنواره محصولات قرآنی در کنار نمایشگاه
  2. نشست تخصصی کاتبان قرآن کریم برگزار می شود
  3. جزئیاتی از مسابقات بین المللی قرآن/ برگزاری ۷۲ جلسه آموزشی قرآنی
  4. ارائه نخستین دایره المعارف قرآن کریم در نمایشگاه قرآن کریم
  5. برگزاری سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن/ بزرگترین رویداد فرهنگی جهان اسلام با حضور ۷۵ کشور

پارک علم و فناوری قم

zohur