۴ اسفند ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در پی کشتار مسلمانان آفریقای مرکزی به دست شبه نظامیان مسلح، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این جنایت فجیع ، از جوامع بین‌المللی خواست تا با اقدامی فوری  با این جنایت مقابله کنند. متن بیانیه به این شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم


خبرهای گسترده‌ای از اوضاع مسلمانان در آفریقای مرکزی و حمله گروهک‌های تندرو به این مسلمانان با حمایت برخی از نیروهای اجنبی و نیروهای داخلی می‌شنویم که در پی پاکسازی قومی و نژادی، کشتار گروهی مسلمان و آوارگی آنان هستند و این عملیات منجر به فجایع دردناک انسانی شده است که تاریخ کمتر به خود دیده است.


ما به نام مجمع تقریب مذاهب اسلامی این عملیات بی‌شرمانه تروریستی و سکوت بین‌المللی در برابر این جنایت‌های فجیع و قتل و غارت و نسل‌کشی و آوارگی را محکوم می‌کنیم و از جوامع انسانی، اتحادیه کشورهای آفریقایی و جوامع و سازمان‌های بین‌المللی در سراسر جهان می‌خواهیم که برای مقابله با این جنایت‌ها هر اقدامی که ممکن است انجام دهند تا امنیت را به فرزندان آفریقای مرکزی برگردانند و بین پیروان مختلف ادیان آسمانی تفاهم برقرار و کرامت انسانی آنان حفظ شود.


از خداوند متعال می‌خواهیم تا غم و اندوه را از مسلمانان بی‌گناه آفریقای مرکزی بردارد و شهیدان آنها را مشمول رحمت وسیع خود گرداند و در بهشت پهناورش جای دهد.

 

 

مطالب مرتبط :
  1. دیدار دبیرکل مجمع تقریب مذاهب با سید حسن نصرالله/ تاکید بر تقویت وحدت اسلامی برای مقابله با توطئه‌های آمریکا
  2. تقریب مذاهب اسلامی گام مهمی در جهت تحقق وحدت در تمام زمینه هاست/بیانیه پایانی بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی 
  3. برپایی هفتمین کنفرانس تقریب مذاهب اسلامی در لندن/ واکنش به ثبت نام سیدجمال الدین اسدآبادی به « افغانی» در یونسکو
  4. بیانیه پایانی هفتمین کنفرانس بین المللی تقریب مذاهب اسلامی/ فرقه گرایی ابعاد خطرناکی به خود گرفته است
  5. سخنرانی مارتا نوسبام درباره گسترش محدودیتهای دینی علیه مسلمانان در آمریکا و اروپا

پارک علم و فناوری قم

zohur