۲۰ دی ۱۳۹۰ موضوع: اخبار

 

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ۲۵ پارک علم و فناوری در ۳۱ استان کشور گفت: به شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام اعطاء می شود.
دکتر 'محمد مهدی‌نژاد نوری' گفت: در حال حاضر ۲۵ پارک علم و فناوری در ۳۱ استان کشور مستقر هستند و در مناطقی که تاکنون پارک علم و فناوری ایجاد نشده است این پارکها تا پایان سال آینده راه اندازی می‌شود. 
مهدی‌نژاد افزود: ‌در پارک‌های علم و فناوری برای ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز و انجام تعهدات در قراردادها سرمایه گذاری صورت می گیرد و تامین هزینه‌های مربوط به ایجاد زیرساخت‌ها بر عهده دولت است. 
وی در عین حال اشاره کرد که بودجه‌های اختصاص یافته به پارک‌های علم و فناوری زیاد نیست، اما باید متذکر شد که در برخی پارک‌ها مانند شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بودجه‌ اختصاص یافته سه میلیارد تومان بوده و این در حالی است که گردش مالی آن بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان است. 
معاون علمی و تحقیقاتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطای وام را از دیگر اقدامات حمایتی دولت از پارک‌های علم و فناوری عنوان کرد و گفت: بر این اساس به شرکت‌های در حال رشد تا مبلغ ۱۰میلیون تومان و به شرکت‌های مستقر در پارک تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام اعطا می‌شود که این حمایت با ابلاغ اساسنامه صندوق شکوفایی و نوآوری افزایش می‌یابد. 
مهدی نژاد متذکر شد:‌ این صندوق می‌تواند ما را در افزایش تعداد شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری از سه هزار و ۶۰۰ به ۲۰ هزار شرکت دانش‌بنیان تا پایان برنامه پنجم توسعه، یاری دهد. 
وی ابراز امیدواری کرد که با گسترش تعداد پارک های علم و فناوری می توان امیدوار بود که مقام اول علمی و فناوری منطقه را با قدرت و استحکام بدست آوریم. 
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در پاره ای دیگر از سخنان خود در زمینه توسعه ارتباطات علمی بین‌المللی گفت: نقشه جامع علمی کشور، سند چشم‌انداز، برنامه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و برنامه پنجم توسعه بر گسترش ارتباطات علمی با سایر کشورها به ویژه کشورهای اسلامی تاکید دارد. 
مطالب مرتبط :
  1. مشارکت دستگاه‌های اجرایی در احداث پارک علم و فناوری قم
  2. پارک علم و فناوری استان قم باید هرچه سریعتر احداث شود
  3. تعریف پارک علم و فناوری توسط IASP در سال ۲۰۰۲
  4. راه اندازی پارک علم و فناوری قم در انتظار تأمین بودجه است
  5. ۴ بلوک ساختمانی با متراژ ۳۵۰۰ متر زیربنا به پارک علم و فناوری استان قم اختصاص یافت

پارک علم و فناوری قم

zohur