۸ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، سیدهاشم بنی هاشمی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، گفت: خوشبختانه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به عنوان برنامه ای فرهنگی توانسته است هر ساله براساس محور تعالیم ائمه اطهار(ع) که مبتنی بر قرآن و سنت رسول الله(ص) است توفیقات بسیاری داشته باشد.


وی با بیان اینکه مشهد به عنوان پایتخت معنوی کشور و جایگاهی که می تواند فرهنگ اسلام ناب محمدی را در سراسر جهان به طور صحیح نشر دهد، ادامه داد: خوشبختانه بسترهای نشر معارف رضوی هر ساله توسط جشنواره بین المللی امام رضا(ع) فراهم شده است.


عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای بهره وری بیشتر از فعالیتهای فرهنگی همچون جشنواره امام رضا(ع) باید به محتوا آن دقت کرد و باید محتوای اینگونه فعالیتها را بالا برد، تصریح کرد: هدف از برگزاری فعالیتهای فرهنگی نباید صرفا به دور هم جمع شدن و انجام برخی کارهای صوری باشد بلکه ایجاب می کند در این قبیل برنامه ها با تبیین دستورات اسلام، این تعالیم را متناسب با شرایط روز برای مردم تبیین کرد تا مورد استفاده در سبک زندگی مردم قرار گیرد.


بنی هاشمی افزود: جشنواره بین المللی امام رضا(ع) فرصتی است که نظام اسلامی برای جامعه فراهم کرده است تا با برگزاری این جشنواره در شهرهای مختلف کشور نیازهای جامعه براساس نیازمندیهای روز تبیین شود.


وی ابراز داشت: مطالبی که بتواند برای این دهه مناسب باشد در متون دینی ما آمده است و علما ما نسبت به آنها کتابت داشته اند و وظیفه ماست که این مطالب را با شرایط روز تبیین کنیم و این فرصت را مغتنم شماریم.


عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در شرایطی که حمله دشمن دیگر به کشتار مستقیم با سلاحهای نظامی ختم نمی شود و دشمن حربه نرم فرهنگی را سلاح خود قرار داده و کشورهای اسلامی و به خصوص انقلاب اسلامی ایران را با این سلاح مورد هجوم قرار داده است باید فعالیتهای ما نیز به گونه ای باشد که توان خنثی کردن تهاجم دشمنان را داشته باشد.


وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران توانست شرایط بیداری اسلامی را در منطقه فراهم کند و حتی دامنه این انقلاب به صورتی گسترش یافت که باعث شد قدرت رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت غزه شکسته شود و همه اینها به برکت تعالیم ناب اسلامی شکل گرفته است و اگر این تعالیم اسلامی به درستی در فضای آلوده تهاجم فرهنگی مطرح شود بهترین دستاوردها را خواهد داشت.


وی با اشاره به شعار امسال با عنوان “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی”داشت و تأکید کرد: به مسئله مدیریت جهادی در مسایل فرهنگی باید به صورت ویژه ای توجه شود و این نوع مدیریت در فعالیتهای فرهنگی می تواند ظرفیتهای درونی افراد را براساس اعتقادات و هنر آنها شکوفا کند.


وی در پایان سخنانش گفت: فرصت ۱۰ روزه دهه کرامت را باید به نحو مناسبی برای دو هدف فرهنگ و اقتصاد مقاومتی براساس تعالیم اسلام و سیاستهای اقتصاد مقاومتی و فرهنگ خودباوری قدر بدانیم.

 

مطالب مرتبط :
  1. مدل مدیریتی جشنواره امام رضا(ع) در کشور تسری یابد/ مأمویت راهبردی جشنواره ترویج فرهنگ ناب رضوی است
  2. برگزاری همایش حدیث رضوی ۲ از افتخارات جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است
  3. جشنواره امام رضا(ع) زمینه برقراری ارتباط عاطفی بیشتر مردم با امام هشتم(ع) را فراهم کرده است
  4. پیام جشنواره امام رضا(ع) توسعه معنویت در سطح ملی و بین المللی است
  5. دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در جوار بارگاه کریمه اهل بیت(س) آغاز می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur