۲۸ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


 به گزارش خبرنگار مهر، نخستین هم‌اندیشی وقف قرآنی امروز ۲۸ مهرماه با حضور حجت‌الاسلام علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، لاله افتخاری رئیس کمیسیون قرآن و عترت مجلس، حجت‌الاسلام الهی زاده مشاور قرآنی رئیس سازمان اوقاف، حجت الاسلام حمید محمدی دبیر شورای توسعه قرآنی کشور ، حجت الاسلام حشمتی معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد زاده مدیر محترم رادیو قرآن،‌حجت الاسلام گنابادی نژاد مدیر کل محترم اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی و جمعی دیگر ا مسئولان قرآنی کشور در هتل ارم تهران برگزار شد.


حجت‌الاسلام احمد شرفخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امرو خیریه در نخستین هم اندیشی پیرامون وقف قرآنی، با حضور اساتید، صاحب نظران و مدیران فرهنگی کشور که پیش از ظهر امروز در هتل ارم تهران برگزار شد، گفت: این نخستین نشست هم اندیشی وقف قرآنی با هدف سمت و سو دادن به موقوفات است.


وی تأکید کرد: درآمد موقوفات قرآنی در حال حاضر قابل توجه نیست و اندازه موقوفات قرآنی یک دهم موقوفات عزاداری و تعزیه داری حضرت اباعبدالله است.


حجت‌الاسلام شرفخانی با بیان این‌که در حال حاضر بزرگترین موقوفه قرآنی را در استان کرمانشاه داریم، عنوان کرد: درآمد موقوفه استان کرمانشاه تنها ۵۰۰ میلیون  تومان در سال است که ضرورت دارد با برگزاری این نشست‌ها آن را افزایش دهیم.


وی با برشمردن برخی از موقوفات قرآنی که سهم کم تری دارند، اظهار داشت: ما به این موقوفات نیاز داریم و نیاتی به عنوان هزینه تبلیغ و ترویج قرآن، قرائت قرآن، ختم قرآن، حفظ قرآن، خرید و توزیع قرآن، ترویج و نشر فرهنگ قرآنی، هزینه جلسات قرآنی مانند مفاهیم و مسابقات و تربیت حافظان و مفسران قرآن، همه موقوفاتی هستند که نیاز به سرمایه گذاری مردم دارند.


معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه درباره سهم موقوفات قرآنی اظهار داشت: سهم موقوفات قرآنی در کشور ما نسبت به موقوفات دیگر سهم بسیار کمتری دارد در حالیکه با پشتوانه خیران مردمی می توانیم این سهم را گسترش دهیم.  نگاه ما صرفاً موقوفات انتفاعی نیست بلکه موقوفات باید پشتوانه مالی داشته‌باشد


 

مطالب مرتبط :
  1. مسابقات ملی قرآن برگزار می شود/ شیراز میزبان بزرگترین رویداد قرآنی کشور
  2. نخستین یادواره شهدای قرآنی برگزار می شود
  3. شرفخانی: هر موقوفه کشور می‌تواند جزء میراث فرهنگی ناملموس باشد
  4. ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی وقفی کشور به وقفیت بازگردانده شد
  5. حوزه های علمیه برای ترویج وقفهای جدید با نیات حوزوی پیشقدم شوند

پارک علم و فناوری قم

zohur