۲۹ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه یکی از اهداف اجرای طرح ضیافت الهی اجرای امینانه نیات واقفان است، افزود: برخی از موقوفات با نیت اطعام روزه داران، برنامه های قرآنی، جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع)، برنامه های شب قدر و … وقف شده اند که برای اجرای این نیات طرح «ضیافت الهی» در ۲۱۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه در حال برگزاری است.


وی با اعلام اینکه در ۱۲۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه کشور با حضور مفسران و خطبا، جلسه تفسیر قرآن برگزار می شود، گفت: به صورت ویژه امسال در طرح «ضیافت الهی»، تفسیر سوره حجرات که دارای موضوعات سبک زندگی دینی است، انتخاب و برای این موضوع کتابی نیز چاپ شده است.


حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه برنامه های قرآنی ویژه ای در قالب این طرح در امامزادگان اجرا می شود، تصریح کرد: در قالب طرح ضیافت الهی در ۱۷۲۳ بقعه متبرکه امسال ترتیل خوانی و جزء خوانی قرآن کریم اجرا می شود.


وی با بیان اینکه بزرگترین محفل انس با قرآن کریم امشب همزمان با شب ۲۳ ماه رمضان در امامزادگان برپا می شود، تصریح کرد: در این محفل سه سوره از قرآن کریم شامل عنکبوت، روم و دخان که تلاوت آن، در شب ۲۳ ماه رمضان توصیه و تأکید شده است، به صورت ترتیل خوانی قرائت خواهد شد.


حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه ۱۵۵۰ نمایشگاه ضیافت الهی در امامزادگان برپا می شود، افزود: این نمایشگاه ها به صورت سلسله مباحث نمایشگاهی در قالب ۲۵ تابلو گرافیکی با موضوع آیات سبک زندگی اسلامی برگزار می شود.

مطالب مرتبط :
  1. ترتیل خوانی و جزء خوانی قرآن کریم در ۱۷۲۳ امامزاده در حال اجراست
  2. طرح «سفره های آسمانی» در امامزادگان کشور اجرا می شود
  3. ۲۱۰۰ امامزاده میزبان طرح ضیافت الهی/ ۱۸۴۸ محفل انس با قرآن در ماه رمضان برگزار می شود
  4. مسابقات ملی قرآن برگزار می شود/ شیراز میزبان بزرگترین رویداد قرآنی کشور
  5. ۲ میلیون و ۳۶۰ هزار نفر شب مسافر نوروزی در اماکن اقامتی امامزادگان کشور اسکان یافتند

پارک علم و فناوری قم

zohur