۹ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، نماینده شهرداری تهران در شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت از برگزاری ۱۱۰۰ مراسم در سطح مساجد تهران همراه با برپایی نمایشگاه با محوریت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمد بن موسی(ع) خبر داد و گفت: شهرداری تهران با هدف شکرگذاری به جهت افتخار میزبانی ایران اسلامی از وجود مقدس امام رضا حضرت فاطمه معصومه و حضرت احمد بن موسی(ع) و در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی برنامه های گسترده ای را برای دهه کرامت تدارک دیده است.


وی بیان کرد: در این راستا مناطق ۲۲ گانه شهر تهران به همراه سازمانها و شرکتهای تابعه برنامه های این ایام را از ۶ شهریور همزمان با سالروز میلاد باسعادت حضرت معصومه(س) آغاز و تا روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ(ع) و میلاد امام رضا(ع) برگزار می کنند.


برخورداری تصریح کرد: تلاش مجموعه معاونت اجتماعی شهرداری تهران بر این است که در ایام دهه کرامت به هویت بخشی سیمای بصری شهر تهران، فضاسازی تبلیغی در سطح شهر با استفاده ظرفیتهای تبلیغی از جمله بیلبوردها، عرشه های پل با محوریت جملات و حکمتهای رضوی توجه شود.


وی در ادامه سخنانش با اشاره به برگزاری جشن تکلیف ویژه دخترانی که به سن تکلیف رسیده اند در روز اول ذی القعده افزود: برگزاری برنامه قطعه ای از بهشت، برپایی ۲۲ نمایشگاه در ۲۲ منطقه شهر تهران با موضوع آثار خوشنویسی و هنرهای تجسمی با محوریت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت احمد بن موسی(ع) از برنامه های تدارک دیده شده برای بزرگداشت ایام دهه کرامت است.


برخورداری همچنین از برگزاری تور های گردشگری در طول ایام دهه کرامت با مقصد نهایی امامزاده صالح و حرم عبدالعظیم الحسنی(علیهما السلام) و نیز بازدید از دستاوردهای شهری خبر داد.


وی از برپایی جشنهای مهر هشتم در طول دهه کرامت در مساجد و بوستانهای سطح شهر خبر داد و افزود: جشنهای ویژه دهه کرامت با مشارکت مساجد و سرای محلات برگزار می شود. در طول ایام دهه کرامت طرح کرامت کریمان و برپایی نمایشگاه عکس از حرم امام رضا(ع)، حضرت معصومه و حضرت شاه چراغ (ع) برگزار می شود.


وی همچنین به اجرای طرح گوهر رحمت اشاره کرد و گفت: براساس این طرح برگزاری جشن ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) و برپایی نمایشگاه با محوریت این سه بزرگوار و تجلیل از دختران حافظ قرآن در مدارس برگزار می شود. برپایی جشن عبودیت، شناسایی و تجلیل از دختران موفق و برگزاری جشن ولادت در ۱۲۳ مسجد شاخص از دیگر برنامه های دهه کرامت است که نماینده معاونت اجتماعی شهرداری تهران در شورای هماهنگی جشنهای مردمی دهه کرامت به آن اشاره کرد.


وی تصریح کرد: سعی می شود در ایام دهه کرامت فضای پایتخت و ام القرای جهان اسلام محفل جشن های سراسری شود.


دهه کرامت از از روز اول ذی القعده الحرام (پنج شنبه ۶ شهریور) ولادت حضرت معصومه(س) آغاز و تا روز ۱۱ ذی القعده الحرام (یکشنبه ۱۶ شهریور) ولادت امام رضا(ع) ادامه دارد.

مطالب مرتبط :
  1. برگزاری ویژه برنامه های غدیریه در تهران
  2. برگزاری احیای نیمه شعبان در مساجد تهران
  3. اعلام برنامه عزاداری هیئت ها و مساجد تهران در ایام محرم
  4. شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور خواستار برگزاری باشکوه جشنهای دهه کرامت شد
  5. برنامه های عزاداری شب دوم ماه محرم هیئت ها و مساجد تهران

پارک علم و فناوری قم

zohur