۲۵ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، سیدجواد جعفری در نشست مسئولان برگزاری همایش سراسری حدیث رضوی ۲ که با حضور حجت الاسلام و المسلمین عبدالرضا ایزدپناه مشاور وزیر و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، حجت الاسلام محمدتقی سبحانی‌نیا، معاون فرهنگی،‌ ارتباطات و امور بین‌الملل موسسه دارالحدیث و حامد حجتی معاون فرهنگی هنری اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در موسسه دارالحدیث قم برگزار شد، با اشاره به نیازهای جامعه کنونی در زمینه علوم حدیث، اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید فراوانی نسبت سبک زندگی دارند، بنابراین باید در این زمینه سرمایه‌گذاری لازم صورت گیرد و بر اساس احادیث زندگی خود را بنا کنیم. بسیار مایه خرسندی است که همایش حدیث رضوی ۲ بر عهده نهادی گذاشته شده که دارای تخصص لازم در این زمینه است.


مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) عنوان کرد: بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با تمام توان آمادگی دارد تا همکاری لازم در زمینه نتیجه‌بخشی فعالیت‌های این همایش را داشته باشد.

وی با اشاره نکات قابل تحسین در همایش سال جاری حدیث رضوی ۲ گفت: توجه به رسانه از جمله نقاط قوت محسوب می‌شود که در این زمینه به طور جدی ورود پیدا کرده که جای قدردانی در این زمینه وجود دارد.


جعفری بیان کرد: شناسایی افراد دارای تخصص در این زمینه برای سفارش مقاله از جمله نکات دیگر است و همچنین کیفیت آثار ارسالی به دبیرخانه همایش امسال قابل تقدیر است. انجام مصاحبه‌ها در مجامع علمی و فرهنگی بستری برای برگزاری همایش در دوره‌های آینده را فراهم می‌کند.


مدیر عامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با اشاره به رسالت همایش سراسری حدیث رضوی ۲  از سری برنامه های دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، گفت: رسالت همایش حدیث رضوی ۲ این است که اندیشه‌های جدید را تولید کند و در زندگی روزمره مردم خودش را نشان دهد.


وی بیان کرد: بخشی از همایش به بهترین محصول تبدیل شود تا خودش را به بهترین شکل در رفتارهای مردم نشان دهد. مباحثی که امام رضا(ع) نسبت به فرزند، همسر، همسایه و ازدواج داشتند در صحنه عمل و زندگی عموم مردم آورده شود و همچنین برگزاری میزگردهایی با حضور صاحب‌نظران می‌تواند در این زمینه مفید باشد.

 

مطالب مرتبط :
  1. همایش آموزه های رضوی در کتاب عوالم العلوم برگزار می‌شود
  2. برگزاری برنامه‌های هنری جشنواره امام رضا(ع) در ۹ استان
  3. همایش آموزه های رضوی در کتاب عوالم العلوم برگزار می ­شود
  4. همایش ملی قرآن کریم و میراث رضوی برگزار می شود
  5. نقش و حضور مردم در برنامه های دهه کرامت پررنگ تر شود/ جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در ۲۰۰ نقطه دنیا برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur