۲۴ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام احمد شرفخانی معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: این جشنواره با هدف آغاز یک حرکت مستمر برای تولید آثار فاخر هنری در رشته‌های مختلف است.


وی با بیان اینکه طی ۴ سال اخیر در مجموعه سازمان اوقاف برنامه‌ریزی گسترده ای برای تکریم و بزرگداشت امامزادگان و بقاع متبرکه با جدیت دنبال شده است، یادآور شد: روز ۵ ذیقعده به عنوان روز تکریم امامزادگان نام‌گذاری شده و بر این اساس در سالهای گذشته همایش‌های امامزادگان در استانها و شهرستانهای مختلف کشور برگزار شده است.


این مقام مسئول با بیان اینکه سال گذشته اولین کنگره بین‌المللی امامزادگان در استان اصفهان برگزار شد، گفت: کنگره ملی «حضرت بی‌بی حکیمه» در شهرستان گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد، کنگره «حضرت هلال‌ بن علی» در آران و بیدگل استان اصفهان و سومین کنگره حضرت حسین‌ موسی‌‌ الکاظم(ع) به‌ صورت مشارکتی با مجموعه اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی و تولیت حرم  حضرت حسین‌موسی‌‌الکاظم(ع) طبس را امسال برگزار خواهیم کرد.


وی با بیان اینکه در یک هزار و ۵۵۰ امامزاده کشور نمایشگاه دهه کرامت برگزار خواهد شد، گفت: نزدیک به ۲ هزار امامزاده و بقعه متبرکه در نقاط مختلف جشنهای دهه کرامت برگزار می‌شود.


حجت‌الاسلام شرفخانی از راه‌اندازی پورتال جامع امامزادگان و بقاع متبرکه به‌عنوان یک حرکت مطلوب در سازمان اوقاف خبر داد و اضافه کرد: در کشور حدود ۸ هزار و ۵۱ بقعه امامزاده داریم اما اطلاعاتی از این امامزادگان در یک مجموعه پورتال و کتاب جمع آوری نشده است.


معاون فرهنگی سازمان اوقاف با بیان اینکه ۴ جلد کتاب علمی پژوهشی جهت نقش فرهنگی و اجتماعی امامزادگان با عنوان «چنان دری گشوده به بهشت» و «امامزادگان تجلی‌گاه قدسی» طراحی شده است، گفت: در ایام دهه کرامت کتاب قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه، برای هر امامزاده آماده می‌شود.


 

مطالب مرتبط :
  1. جشنهای دهه کرامت در دوهزار امامزاده و بقعه متبرکه کشور برگزار می شود
  2. ۳ هزار بقعه متبرکه براساس طرح جامع فرهنگی امامزادگان در حال بازسازی و عمران است
  3. مراسم لیالی قدر در ۲ هزار امامزاده برگزار می شود
  4. دعای عرفه در بیش از ۲ هزار امامزاده و بقعه متبرکه کشور طنین انداز می شود
  5. برپایی نمایشگاه «پند سرخ تاریخ» در ۲ هزار امامزاده و بقاع متبرکه کشور

پارک علم و فناوری قم

zohur