۲۰ آبان ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام احمد شرفخانی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: یکی از برنامه‎های سازمان اوقاف و امور خیریه در دهه اول محرم برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در جوار آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه است.


وی هدف از برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی را تبیین قیام امام حسین (ع) برشمرد و تصریح کرد: تبلیغ و ترویج درس‎ها و عبرت‎های عاشورایی، ارتقاء سطح معارفی و معرفتی مردم در راستای اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان خیراندیش از دیگر اهداف سوگواره بصیرت عاشورایی است.


معاون فرهنگی، اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از اعزام بیش از ۲ هزار مبلغ از حوزه علمیه قم به سراسر کشور خبر داد و افزود: علاوه بر استفاده از روحانیون بومی، بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ روحانی از استان‎ها و شهرستان‎ها به تبیین قیام سیدالشهدا (ع) می‎پردازند.


شرفخانی با بیان اینکه سوگواره بصیرت عاشورایی در ۲ هزار و ۹۸۰ امامزاده و بقعه متبرکه کشور در حال برگزاری است، خاطرنشان کرد: در این طرح، قرائت قرآن، ارائه سخنرانی، مدیحه ‎سرایی، عزاداری و اطعام‎ عزاداران انجام می‎گیرد.


وی ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه با برنامه‎ریزی دقیق و با بهره‎مندی از اجرای نیات واقفان نسبت به برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی مبادرت کرده است و یک‎هزار و ۲۰۰ خیمه معرفت با هدف گفتمان دینی، پرسش و پاسخ، مشاوره بخش کودک و نوجوان و ارائه محصولات فرهنگی در حال برگزاری است.

مطالب مرتبط :
  1. جشن ولایت علوی در ۲۰۸۷ بقعه متبرکه و امامزاده کشور برگزار شد
  2. سوگواره « بصیرت عاشورایی» در ۲۹۸۰ بقعه متبرکه و امامزاده کشور برگزار می شود
  3. سوگواره « بصیرت عاشورایی» در ۲۹۸۰ بقعه متبرکه و امامزاده کشور برگزار می شود
  4. دعای عرفه در بیش از ۲ هزار امامزاده و بقعه متبرکه کشور طنین انداز می شود
  5. جشن ولایت علوی در ۲۰۸۷ بقعه متبرکه و امامزاده کشور برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur