۲۹ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین حمید مشهدی آقایی، معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد در تشریح برنامه های روز جهانی مسجد، با بیان اینکه سه برنامه محوری به این مناسبت در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: اولین برنامه تجمع ائمه جماعات، علما و روحانیون استان تهران است که ٩ صبح پنج شنبه سی ام مرداد ماه، در میدان فلسطین برگزار می شود. برنامه بعدی اجلاس روز جهانی مسجد است که در روز دهم شهریور، با حضور ائمه جماعات و سخنرانی رئیس جمهور برگزار خواهد شد.


معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد در تشریح برنامه سراسری «نیایش» گفت: برنامه دیگر نیز شب جمعه همین هفته در مساجد سراسر کشور برگزار می شود که بنابر طراحی انجام شده بعد از نماز مغرب و عشاء، همزمان با عزاداری به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) مراسم دعا و نیایش برای پیروزی مردم مظلوم غزه و بزرگداشت شهدای فلسطین برگزار خواهد شد.


وی با اشاره به اینکه مکاتبات لازم برای این برنامه با فرماندهی بسیج کل کشور، شورای هماهنگی تبلیغات و نمایندگان ولی فقیه در سراسر کشور انجام شده است، در خصوص هدف از برگزاری این برنامه اظهار کرد: تلاش کردیم تدبیری اندیشیده شود که روز جهانی مسجد از فضای رسانه ای و برگزاری اجلاس خارج شود و نمازگزاران و اهالی مسجد از طریق ائمه جماعات با روز جهانی مسجد و واقعه ای که در این روز رخ داده است آشنا شوند.


حجت الاسلام آقایی با تأکید بر اهمیت تشریح واقعه به آتش کشیدن مسجد الاقصی در سال  ١٣۴٨ شمسی برای نمازگزاران، افزود: با توجه به جنایات جدید رژیم صهیونیستی در کشتار مردم و تخریب مساجد انگیزه ما برای برگزاری این مراسم بیشتر شد.


وی با بیان اینکه کارهای مقدماتی برای برگزاری این مراسم انجام شده است، گفت: یک بسته محتوایی توسط معاونت فرهنگی تهیه شده است که بنابر آن ائمه جماعاتی که نیاز دارند درباره روز جهانی مسجد مطالب بیشتری آماده کنند، محتوای مورد نظر را از طریق پرتال مرکز رسیدگی به امور مساجد دریافت کنند.


معاون هماهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد اضافه کرد: علاوه بر این یک شیوه نامه پیشنهادی هم روی پرتال مرکز منتشر می شود که ائمه جماعات برای برگزاری برنامه های خود در مساجد می توانند از آن بهره بگیرند.

مطالب مرتبط :
  1. کتاب مسجد و سبک زندگی منتشر شد/ مسجد می تواند مشکلات جهان اسلام را کاهش دهد
  2. یازدهمین اجلاس روز جهانی مسجد برگزار می شود
  3. پیام آیت الله جوادی آملی به اجلاس روز جهانی مسجد/ مردم ستون سیاست اسلامی هستند
  4. تجلیل از ۲۵۰ امام جماعت مساجد/ سه ارگان فعال در حوزه مسجد تجلیل شدند
  5. ۱۱۰ مسجد بنام الغدیر در کشور احداث می شود/ تشریح فعالیتهای کانون خورشید

پارک علم و فناوری قم

zohur