۲ بهمن ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، مجله فرهنگی زاویه درباره موضوعات و مسائل حوزه علوم انسانی بحث می کند و قصد دارد بر اساس شیوه نامه جدیدی در اطلاع رسانی و تحلیل مسائل فرهنگی روز اقدام کند.


“زاویه” یک مجله هفتگی است و هر هفته به تحلیل و گفت و گو درباره مهم ترین موضوعات فرهنگی روز یا هفته با دعوت از کارشناسان و مدیران آن بخش می پردازد. همچنین پخش گزارش های ویژه از موضوعات فرهنگی هفته و تصاویر مستند موضوعی مرتبط از دیگر بخشهای برنامه است.


برنامه زاویه در ۲ بهمن ادامه مبحث وضعیت ایرانیان در مواجهه با پست مدرنیسم با حضور دو نفر از اساتید دانشگاه حجت الاسلام والمسلمین دکتر علیرضا قائمی نیا عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و دکتر بیژن عبدالکریمی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بررسی می نماید.


مواجهه امروز جامعه ایران با پست مدرنیسم چگونه است؟ آیا مشکلات گذر از مدرنیته در ایران با رجوع به پست مدرنیسم حل می شود؟ اساسا، پست مدرنیسم طرح قابل اعتنایی برای جامعه ایران بعد از انقلاب اسلامی است؟میان اندیشه های ایرانی و اسلامی  با پست مدرنیسم چه رابطه ای می توان برقرار شود؟ از جمله سؤالاتی است که در این مجله تصویری به آن پاسخ داده می شود.


برنامه “زاویه” به تهیه کنندگی علیرضا حائری کاری از گروه معارف و اندیشه دینی شبکه ۴ سیماست که چهارشنبه ها ساعت ۲۰:۳۰ به صورت زنده روی آنتن می رود.

مطالب مرتبط :
  1. ادامه مناظره خسروپناه و عبدالکریمی در مورد روایت شریعتی از مدرنیته و غرب
  2. مناظره خسروپناه و عبدالکریمی در مورد روایت شریعتی از مدرنیته و غرب
  3. مناظره زیباکلام و زرشناس در برنامه امشب زاویه
  4. "همگرایی و واگرایی حوزه و دانشگاه" بررسی می شود
  5. پست مدرنیسم یکی از لقلقه ها و بازیهای کلامی فلاسفه است/ پست مدرنیسم و حقوق زن

پارک علم و فناوری قم

zohur