۲۷ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، شورای هیئات مذهبی کشور در خصوص حمله گروه موسوم به داعش به شهر موصل عراق و کشتار بیرحمانه مردم بیگناه بیانیه ای صادر کردند که متن آن به شرح زیر است:


وَمِنَ النَّاسِ مَنْ یُعْجِبُکَ قَوْلُهُ فِی الْحَیَاةِ الدُّنْیَا وَیُشْهِدُ اللَّهَ عَلَىٰ مَا فِی قَلْبِهِ وَهُوَ أَلَدُّ الْخِصَامِ﴿۲۰۴﴾ وَإِذَا تَوَلَّىٰ سَعَىٰ فِی الْأَرْضِ لِیُفْسِدَ فِیهَا وَیُهْلِکَ الْحَرْثَ وَالنَّسْلَ ۗ وَاللَّهُ لَا یُحِبُّ الْفَسَادَ ه ﴿۲۰۵﴾وَإِذَا قِیلَ لَهُ اتَّقِ اللَّهَ أَخَذَتْهُ الْعِزَّةُ بِالْإِثْمِ ۚ فَحَسْبُهُ جَهَنَّمُ ۚ وَلَبِئْسَ الْمِهَادُ﴿۲۰۶﴾


واز میان مردم کسی است که در زندگی این دنیا سخنش تورا به تعجب وا می دارد وخداوند را بر آنچه در دل می دارند گواه می گیرد در حال انکه او سخت ترین دشمنان است وچون بر گردد ( یا به ریاست می رسد) کوشش می کند که در زمین فساد کند ونسل را نابود سازد وخدا تباهکاران را دوست ندارد واز میان مردم کسی است که جان خود را برای طلب خشنودی خدا می فروشد وخدا نسبت به این بندگان مهربان است.


فاجعه اسفبار حمله گروه  تروریسی داعش و سکوت مرگ بار و معنی دار سازمان ملل و سازمان حقوق بشر که همواره شاهد سکوت آنان در کشتار مسلمانان کشورهای اسلامی نظیر فلسطین و بحرین و دیگر ملل اسلامی بوده ایم، باعث گسترده شدن این نسل کشی و قتل عام ظالمانه شده است. بی شک و بدون تردید در پشت پرده این جنایات دست حمایت جریان استکبار و ایادی و نوکران سر سپرده آنها درعرضی از کشور ما و سازمان های بین المللی پیش زمینه این خون ریزی ها را فراهم کرده است در  استمرار سیاست اسلام‌ستیزی غرب، جامعه بین‌الملل بار دیگر شاهد یک جنایت هولناک و کشتار دسته‌جمعی مردم بیگناه در کشور عراق می‌باشد. علیرغم همه ادعاهای حقوق بشری جهان معاصر که توسط برخی از کشورهای غربی با بوق و کرنا مطرح می‌شود، هم‌اکنون در شهر موصل عراق، یکی از خشونت‌بارترین فرازهای تاریخ معاصر در حال وقوع است که با کمال تاسف کمتر صدایی از جانب مدعیان دروغین حقوق بشری به گوش نمی‌رسد.


بی‌تردید یکی از اهداف این کشتارها، از بین بردن اسلام ناب محمدی و روی کار آمدن اسلامی دروغین که توسط این گروه های  خونخوار تروریستی در حال ترویج است می باشد؛ چه آنکه امروزه آوازه اسلام، کشورهای مختلف جهان را فرا گرفته و امواج خروشان بیداری اسلامی، صحنه خاورمیانه و شمال آفریقا را دگرگون ساخته است، از این رو قدرت‌های سلطه طلب استکباری می‌کوشند با پرورش تروریست و تحریک عناصر تندروی کشورها، به سرکوب و نابودی اسلام واقعی بپردازند.


به راستی در دنیایی که فریاد حقوق بشر و آزادی بیان، گوش‌ها را کر کرده، این گونه ظلم و ستیز و مبارزه با آزادی دینی با بی توجهی رسانه های جهانی چه توجیهی دارد؟! گناه مسلمانانی که می‌خواهند صرفا به اعمال دینی خود بپردازند، چیست؟! و نیز آیا وقت آن نیست که مجامع بین‌المللی و در رأس آن شورای امنیت سازمان ملل متحد با این حوادث اسفناک مقابله کنند.

امروز فاجعه داعش نه تنها مساله جهان اسلام، بلکه مساله تمامی ملتها، اقوام و طوایفِ بیدار، حق جو و عدالت طلب دنیای امروز است. در طول تاریخ بشریت فرجام چنین فجایا و جنایات هولناکی جز افولِ ملت ها و عقب افتادگی بشر از سیر تکاملی خود نبوده و از سوی دیگر جز تباهی و نکبت برای گروه های یاغی و زورگو نبوده است؟!


شورای هیئات مذهبی کشور ضمن محکومیت شدید این گونه رفتارها، از سازمان کنفرانس اسلامی و تمامی نهاد های بین المللی می خواهد در اقدامی عاجل ، جدی و قاطعانه به این نوع برخورها پایان دهند هیئات مذهبی با ولی امر زمان حضرت ایه الله خامنه ای تچدید بیئت می کنند که در راه دفاع از فرهنگ عاشورای اهل البیت علیهم السلام وجان وعزت مسلمانان آمادگی فداکاری وجانثاری دارند.


مسلمانان جهان بدانند همانطور که رهبر مسلمین جهان، مقام معظم رهبری مدظله العالی فرمودند: «دل استکبار جهانی، با اسلام انقلابی و اسلام به پا خاسته عزت طلب صاف نخواهد شد. مسلمان تا مسلمان است، در چشم آنها مغبوض و مورد کینه است» و خداوند مسلمانان را در قرآن وعده داده است که « إِن الله علی نَصرِهم لقدیر » پس آگاه باشید بدون تردید پیروزی از آن مسلمانان حق جو و حق طلب خواهد بود نه مسلمان نماهایی که از مکاتب آمریکایی وصهیونیستی الگو میگیرند و البته همانند سراب محو و نابود خواهند شد.

 

مطالب مرتبط :
  1. رسانه ملی عامل برخی مشکلات اخلاقی جامعه/ جنایات جریان‌های تکفیری مصداق عمل بدون بصیرت است
  2. بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی در محکومیت جنایات داعش در عراق
  3. بوعلی نتیجه ارتباط علمی شرق و غرب است/ ابن سینا بدون حمایت کسی و با تلاش خود کار می‌کرد
  4. هتک حرمت مقدسات اسلامی توسط تکفیریها نقشه استکبار است
  5. محکومیت جنایات تکفیری ها علیه شیعیان مصر/ واجب شرعی است که از منبر رفتن ‏شیوخ تکفیری جلوگیری شود

پارک علم و فناوری قم

zohur