۳۰ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، جواد صادقی، معاون کمیته هنری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه در ابتدا برنامه های این کمیته برای مدت ۲۰ روز طراحی شده بود، گفت: پس از نزدیک شدن به پایان یافتن نمایشگاه و تمدید شدن آن، برنامه هایی را برای اجرا طراحی کردیم.


وی با بیان اینکه این برنامه در دو بخش برنامه های جدید و ادامه برنامه های گذشته بود، افزود: برنامه های جدید شامل یک سری فعالیت های جدید بود که برای تصویب جهت اجرا شدن به ستاد اجرایی نمایشگاه قرآن ارائه شد اما چون زمان طولانی را می طلبید فرصت اجرایی شدن نیافت. بخش دیگر نیز ادامه برنامه های گذشته بود که بر اساس زمانبندی های صورت گرفته تا پایان نمایشگاه ادامه خواهد یافت.


معاون بخش هنری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن با بیان اینکه یکی از فعالیت های ما برگزاری نمایش های خیابانی بود، تصریح کرد: برای اجرای نمایش های خیابانی از ابتدا ۱۱۰ نمایش در نظر گرفته شد و تا روز ۲۳ تیرماه این تعداد به اجرا در آمد اما با توجه به تمدید یک هفته ای نمایشگاه قرآن تعداد ۳۲ نمایش خیابانی دیگر به نمایش های اجرا شده اضافه شد.


صادقی در ادامه با اشاره به اینکه در حد و اندازه فضا و امکاناتی که در دسترس قرار گرفته بود، فعالیتهای اثرگذاری صورت گرفته است، اظهار کرد: امسال در بخش هنری شاهد فعالیت های اثرگذار و مطلوبی بودیم که باعث به وجود آمدن یک فضای متفاوت در نمایشگاه قرآن نسبت به ادوار گذشته شده بود.


وی تصریح کرد: در این دوره از نمایشگاه قرآن رویکردی کیفی محور را در دستور کار قرار داده بودیم که البته در این حوزه از نظرات اساتید مختلف نیز بیشترین استفاده ها را بردیم که همین امر در رسیدن به موفقیت بیشتر کمک کننده بود.


معاون بخش هنری نمایشگاه قرآن در ادامه عنوان کرد: امکانات و فضای مورد نظرمان کمتر از انتظار بود و با توجه به کمبودها فضای کار را بر همان اساس طراحی و اجرا کردیم، بخش هنری در مجموع بسیار مثبت و مطلوب فعالیت های خود را انجام داد و اگر از لحاظ گنجایش آثار ظرفیت بیشتری عرضه می شد توان ارائه آثار در سطح بسیار بیشتر وجود داشت.


صادقی یکی از مهم ترین فعالیتهای کمیته هنری نمایشگاه قرآن را مربوط هنرهای جدید عنوان کرد و افزود: بخش هنرهای جدید و ویدئوآرت برای اولین بار بود که در یک فضای مذهبی و قرآنی به اجرا در می آمد که یک تجربه خوب و ماندگار را برای مخاطبان رقم زد.


وی در پایان سخنانش با تأکید بر اینکه در ادوار آینده نمایشگاه قرآن باید بخش ویدئوآرت حضور داشته باشد، گفت: با توجه به جذابیت های ویژه ای که هنرهای جدید و از جمله ویدئو آرت دارد باید حتماً در ادوار آینده شاهد حضور این قبیل فعالیت ها در نمایشگاه قرآن در حجم وسیع و به صورت ویژه تر باشیم.

مطالب مرتبط :
  1. نمایشگاه قرآن امسال در فضایی مقدس به حضور شهدا پرفروغ خواهد بود
  2. نمایشگاه بین المللی قرآن امسال مشکل اعتباری ندارد/ بررسی‌ برای تعیین محل برگزاری
  3. معاون جدید قرآنی وزارت ارشاد هفته آینده معرفی می شود/ کم توجهی به هنرهای قرآنی
  4. بهره‌گیری از ظرفیت هیئت‌های مذهبی برای اجرای فعالیت‌های قرآنی/ اهم برنامه های امسال دارالقرآن
  5. امسال با توجه به اقتصاد مقاومتی صرفه جویی کردیم/ پوستر نمایشگاه قرآن رونمایی شد

پارک علم و فناوری قم

zohur