۲۷ فروردین ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، منصور کتانباف، شهردار منطقه ۲۰ تهران به تصمیمات اتخاذ شده در جلسه مدیران شهرداری منطقه ۲۰ و مسئولان اوقاف و امور خیریه اشاره و بیان کرد: مدیریت شهری منطقه ۲۰ با هدف افزایش زیرساخت های بهداشتی و درمانی برای احداث این بیمارستان تخصصی از هیچ کمکی فروگذار نیست.


 جنوب شهر صاحب بیمارستان تخصصی با تمام امکانات و تجهیزات بروز می‌شود


وی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر مجوز دیوار کشی و حصارکشی این محدوده ۱۱ هزار مترمربعی صادر شده و این درحالی است که پس از ارائه نقشه‌های مورد تایید و تشکیل پرونده بابت صدور پروانه ساختمانی نیز نهایت مساعدت از سوی مدیریت شهری منطقه ۲۰ اعمال خواهد شد تا با همکاری و تعامل، این منطقه جنوبی صاحب بیمارستان تخصصی با تمام امکانات و تجهیزات بروز شود.


احداث بیمارستان تخصصی سرطان با ۸۰ هزار متر مربع زیربنا


شهردار منطقه ۲۰ تهران تصریح کرد: این زمین در پشت پارک سه دختران واقع شده و قرار بر این است تا این بیمارستان با ۸۰ هزار مترمربع زیربنا در ۴ طبقه احداث شود که از نظر سهولت دسترسی به بزرگراه، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و وسایل حمل و نقل عمومی مکان مناسبی است.


همچنین در خبر دیگری از سازمان اوقاف آمده است: سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مبارکه از وقف یک باب آپارتمان ۱۹۶ متری خبر داد و گفت: یک باب منزل مسکونی به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان وقف کمک به مددجویان کمیته امداد شد.


حجت الاسلام رضا ابراهیمی، سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مبارکه اظهار داشت: یک باب آپارتمان با مساحتی بالغ بر ۱۹۶ متر مربع در محله اسماعیل ترخان مبارکه توسط غلامرضا رفیعی، واقف خیراندیش وقف شد.


وی تصریح کرد: طبق نظر واقف، این موقوفه با نیت کمک به مددجویان کمیته امداد شهرستان وقف شده است. ارزش ریالی این موقوفه بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است. این موقوفه از نوع منفعتی است و تولیت آن طبق نظر این واقف نیک اندیش با خود واقف در زمان حیات و پس از آن با اداره اوقاف شهرستان خواهد بود.

مطالب مرتبط :
  1. «رقبه» به ساخت بیمارستان وقفی سرطان در شهرری اختصاص یافت
  2. وقف مایه عزت و عظمت واقف است/ تأسیس بیمارستان تخصصی سرطان با اوراق وقفی
  3. اوراق وقف بیمارستان سرطان از طریق بانک، موبایل و اینترنت قابل خرید است
  4. تخصیص اوراق وقف برای ساخت مرکز تخصصی سرطان هوشمندانه بوده است/ فقدان مرکز جامع سرطان در کشور
  5. دعوت از هنرمندان برای خرید اوراق وقف بیمارستان سرطان/ پخش ویژه برنامه های «آرامش بهاری»

پارک علم و فناوری قم

zohur