۱۸ خرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرنگار مهر، در این شماره، شش مطلب در موضوعات مختلف راجع به موضوع مسجد پرداخته است: مسجد محور و قطب بناها عنوان اولین مطلب است که به مسجد و کارکرد آن در بیان مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) پرداخته است. نقش مساجد در انقلاب اسلامی هم عنوان مطلب دیگری است که توسط جعفر ساسان نوشته شده است.


غفلت از جایگاه کلیدی مسجد در نظام شهرسازی مدرن تألیف ستار خالدیان هم عنوان مطلب دیگری است که در این شماره منتشر شده است. مساجد، محلی برای برنامه ریزی شهری در چشم انداز ۱۴۰۴ هم به کوشش محمد کرمی و رهام جباری نگاشته شده است.مسجد باید این گونه باشد هم عنوان مطلب دیگری است که در واقع مجموعه بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با مسجد است که از روی سایت معظم له انتخاب شده است.


رابطه استراتژیک مسجد و دولت هم مطلب دیگری است که توسط دفتر مطالعات و پژوهشهای مرکز رسیدگی به امور مساجد نگاشته شده و در این شماره از مجله پرونده موضوعی منتشر شده است.


شماره شانزدهم مجله پرونده موضوعی با عنوان خاستگاه جامعه اسلامی (بایسته های جایگاه مسجد در جامعه اسلامی به صاحب امتیازی مرکز توزیع پیام دیدار وابسته به مجتمع رسانه ای اطلس منتشر شده است و علاقه مندان می توانند به سایت این مرکز www.didarmedia.ir مراجعه کنند.

مطالب مرتبط :
  1. استعداد سازگاری حقوق اسلامی با نیازها و شرایط جامعه در دوره های تاریخی گوناگون بررسی و مکتوب شد
  2. در پخش زنده از شبکه یک اعلام شد:جهان بینی اسلامی راه را برای ایجاد سبک زندگی اسلامی هموار کرده است
  3. گامی موثر در راستای تحقق نوآوری در علوم انسانی و کاربردی سازی یافته های علوم انسانی رقم خورد؛تفاهم نامه مرکز رشد علوم انسانی و مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما به امضا رسید
  4. جایگاه معرفت و شناخت در تبلیغ/ اساس تبلیغ اسلامی حجت و برهان است
  5. با مشارکت مرکز رشد؛همایش ملی سبک زندگی اسلامی برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur