۱۸ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرنگار مهر، سید علی فضل الله، رئیس موسسات آیت الله مرحوم فضل الله، امروز ۱۸ شهریورماه در همایش بین المللی علمای اسلام تصریح کرد: حمایت از مقاومت و مردم غزه از فرمایشات امام راحل است که اکنون حکومت ایران آنرا ادامه می دهد.


وی افزود: مسأله ای که امروز جهان اسلام با آن روبروست طرح سوال از سوی کسانی است که می خواهند مساله را بی اهمیت جلوه دهند و این سوال را مطرح می کنند که مساله فلسطین مربوط به خودش است. فلسطین خود باید مساله اش را حل کند. می خواهند با این  طرح این سوال مساله فلسطین را کم رنگ کنند.


رئیس موسسات آیت الله مرحوم فضل الله در ادامه یادآور شد: طرح این سوال برای کسانی که می خواهند تعهداتشان را کمرنگ کنند بسیار جالب است و این تفکر به نفع رژیم صهیونیستی است. اگر به اشغال مشروعیت ببخشیم بدخواهان امت اسلام همان تجربه رژیم اشغالگر را در جایی دیگر تکرار خواهند کرد.


وی در ادامه سخنانش اظهارداشت: اصرار بر مسأله فلسطین این است که ارزشهای اسلامی به ما آموخته که ظلم را نپذیریم و اگر کسی دست یاری به سمت ما دراز کرد پاسخ مثبت دهیم.


وی بیان کرد: حضور رژیم صهیونیستی در سرزمین اسلام با هدف تسلط نظامی بر تمام کشورهاست و مانع همه صداهای آزادی خواهانه است. حضور این رژیم به منظور چپاول ثروتهای مادی و معنوی منطقه است و این دلیل تمام فتنه ها در منطقه است.


وی افزود: ما باید ارتباط کشورهای عربی و مسلمان را پیوند دهیم. باید در کنار مقاومت باشیم و از موضعش حمایت کنیم. با دشمن صهیونیستی با مذاکره و سازش نمی شود برخورد کرد. باید مواظب بود تاریخ تکرار نشود و فتنه های مذهبی و فرقه ای دوباره در منطقه تکرار نشود.


فضل الله در پایان سخنانش اظهارداشت: اگر علما سالم باشند امت اسلام هم شامل خیر و برکت می شود. باید جهت گیری هایمان را به سمت رژیم صهیونیستی سوق دهیم و با بدعت مقابله کنیم.

مطالب مرتبط :
  1. اجلاس «علمای اسلام در حمایت از مقاومت فلسطین»، ۱۸ تا ۱۹ شهریور برگزار می شود
  2. سکوت کشورهای عربی همزمان با حملات صهیونیستها به مساجد در غزه
  3. دیکتاتوری در کشورهای عربی عامل ظهور افراط گرایی است
  4. ریشه احساس تنهایی در خانواده/ چگونه پیوندهای عاطفی را مجدد برقرار کنیم
  5. قبرستان بقیع باید بازسازی شود/ نباید موضع انفعالی داشته باشیم

پارک علم و فناوری قم

zohur