۲۸ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


حجت الاسلام والمسلمین یدالله احسانی، کارشناس مسجد در گفتگو با خبرنگار مهر درخصوص اهمیت وحدت جامعه اسلامی در برابر رژیم صهیونیستی اظهار کرد: جامعه اسلامی با حفظ وحدت و یکپارچی قابلیت شکست رژیم صهیونیستی را به عنوان دشمن اصلی اسلام دارد.


وی به شکننده بودن اسرائیل اشاره و تصریح کرد: رژیم صهیونیستی همواره در طول تاریخ درگیر مشکلات مختلف داخلی بوده است و بسیار ضعیف و شکننده است اما حمایتهای غرب و انشقاق در امت اسلامی همواره به کمک این رژیم جعلی آمده است.


این کارشناس حوزه مسجد افزود: بزرگان دنیای اسلام مانند امام خمینی(ره)، امام موسی صدر و سیدحسن نصرالله همواره ضعف صهیونیستها را اثبات کرده اند و لزوم وحدت دنیای اسلام در برابر آنها را یادآور شده اند.


حجت الاسلام احسانی به پیروزی مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان در جنگهای ۳۳ روزه، ۲۲ روزه و حمله اخیر صهیونیستها به نوار غزه به عنوان نمونه های وحدت در برابر صهیونیستها اشاره و تأکید کرد: جامعه اسلامی تجربیات موفقی را در شکست دادن رژیم صهیونیستی دارد که وجه مشرک همه این تجربیات حفظ وحدت و یکپارچگی بوده است.


وی تخریب ۲۰۰ مسجد در نوار غزه را تأسف آور دانست و تصریح کرد: رژیم صهیونیستی ۲۰۰ مسجد را نوار غزه تخریب کرد که متأسفانه حکام فاسد عربی و داعیه دار تفکر اسلامی در برابر این تخریبهای صورت گرفته سکوت کردند.


این کارشناس حوزه مسجد ادامه داد: این سکوت از همان ۴۰ سال قبل آغاز شد که رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی هتک حرمت کرد و همین حکام فاسد به تعامل خود با این رژیم ادامه دادند.


احسانی، دولتهای منفعل در برابر جنایات صهیونیستها را قربانیان بعدی جنگ افروزی صهیونیستها دانست و تأکید کرد: سکوت این دولتها در برابر رژیم صهیونیستی دامنگیر خودشان خواهد شد زیراهدف نهایی اسرائیل جنایتکار دست اندازی به تمام منطقه است.


وی در پایان سخنانش کمک به بازسازی ۲۰۰ مسجد تخریب شده را پراهمیت توصیف کرد و گفت: کمک به بازسازی ۲۰۰ مسجد تخریب شده بهترین پاسخ به وحشی گری رژیم صهیونیستی خواهد بود.

 

مطالب مرتبط :
  1. تخریب مساجد توسط داعش ادعای آنها در خصوص اسلام را زیر سؤال برد
  2. لزوم همبستگی با نمازگزاران قریب به ٢٠٠ مسجد تخریب شده غزه
  3. گروهک تکفیری داعش به دنبال تخریب مادی و معنوی اسلام است
  4. تخریب مساجد در غزه در امتداد مسجدسوزی ۴۰ سال قبل صهیونیستها قرار دارد
  5. مسئولان توجه بیشتری به تقویت مساجد در ابعاد مختلف داشته باشند

پارک علم و فناوری قم

zohur