۶ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، رشید جعفرپور، دبیر بخش دانشگاهی بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با اشاره به برگزاری همایش دو روزه دبیران کانون های قرآن و عترت دانشگاه های سراسر کشور گفت: این همایش دو روزه با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدضیاء هاشمی، معاون فرهنگی دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و حجت الاسلام والمسلمین طاهری، مدیر کل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار شد.


وی افزود: در این همایش ۱۲۰ نفر از دبیران کانونهای قرآن و عترت دانشگاه های آزاد ، وزارت بهداشت، وزارت علوم، دانشگاه علمی ـ کاربردی، دانشگاه پیام نور و … حضور داشتند؛ این همایش به مناسبت برپایی نمایشگاه قرآن برگزار شد.


رشید پور ادامه داد: در این همایش هم اندیشی بین اعضای کانون ها صورت گرفت و در ادامه جلسه پرسش و پاسخ در رابطه با مشکلات کانونهای قرآن و عترت دانشگاه ها برگزار شد و بنا شد شورای مشورتی در این رابطه تشکیل شود تا از طریق آن مسایل مختلف مورد بررسی قرار گیرد.


جعفر پور تصریح کرد: همچنین مقرر شده است، نشست بعدی، شهریورماه با حضور ۲۰۰ نفر از دبیران کانون های قرآن و عترت برگزار شود تا در آن برنامه های سال آینده برنامه ریزی شود.


وی افزود: حاضران در این همایش در پایان برنامه های روز اول به بازدید از نمایشگاه قرآن پرداختند و در نشست رسالت قرآن در عصر حاضر نیز حضور یافتند. همچنین در روز دوم، یعنی امروز ۵ تیرماه کارگاه ۴ ساعته قرآن و مهارت های زندگی با تأکید بر سبک زندگی اسلامی برگزار می شود.


وی در پایان سخنانش گفت: این همایش با همکاری شورای هماهنگی فعالیتهای قرآنی کشور برگزار شد.

مطالب مرتبط :
  1. کانونهای قرآن و عترت، نشریات قرآنی و همایشهای قرآن و عترت حمایت می شوند
  2. بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می شود/ جلسه تمهیدات برگزاری نمایشگاه
  3. طرح پرسش معاون قرآن و عترت ارشاد از جامعه قرآنی کشور/ چرا مردم تا این حد از فرهنگ قرآن فاصله دارند؟ 
  4. افتتاح نمایشگاه قرآن با احمدی نژاد و اختتامیه آن با روحانی/ نمایشگاه قرآن پیوند دولت دهم و یازدهم
  5. بخش مشاوره و گفتگوهای قرآنی نمایشگاه قرآن افتتاح می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur