۲۵ آذر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار

همزمان با  هفته پژوهش و فناوری از پژوهشگران و فناوران برتر استان طی مراسمی در دانشگاه قم تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم وفناوری قم، در ابتدای این مراسم حجت الله مرادی پور، مدیر استانی ستاد هفته پژوهش وزارت علوم نیز از امضای تفاهم نامه بین وزارت علوم و وزارت کشور خبر داد و گفت: براساس این تفاهم نامه کارگروه پژوهش استانی با هدف همسو کردن استانداری ها و دانشگاه ها برای حمایت از پژوهش های بومی و پیشتاز هر استان تشکیل شد.

وی ادامه داد: وزات علوم در سال جاری تلاش کرد دیدگاه و سیاست های خویش را در برنامه های هفته پژوهش تغییر دهد تا در اجرای بهتر این برنامه ها گام بردارد.

 وی با اشاره به شعار امسال وزارت علوم در هفته پژوهش گفت: ایران از لحاظ علمی دارای رتبه مناسبی در سطح دنیاست و در پایگاه های معتبر دنیا دارای رتبه هایی در حدود ۱۶ و ۱۸ هستیم.

مرادی پور اضافه کرد : رهبر معظم انقلاب همیشه توجه جامعه را به علم و فناوری معطوف کردند، و در سیاست های علمی و اقتصاد دانش بنیان و برنامه های توسعه جامعه را به سمت توسعه علمی هدایت کرده اند و پیشرفت های ما به همین دلیل است.

 مدیر استانی ستاد هفته پژوهش عنوان کرد: کل بودجه امسال در حوزه پژوهش ۵ هزار میلیارد تومان است و این مقدار کم است، اما با این وجود دستاوردهای زیادی تولید شده است.

مرادی پور خاطرنشان کرد : در حوزه علم و فناوری با ۴۰ میلیون تومان یک شغل پایدار و بهره ور ایجاد می شود که این مهم باعث اشتغال تعداد زیادی از دانش جویان کشورخواهد شد.

گفتنی است در پایان این مراسم از ۷ فناور برتر استان که با رای هیئت داوران انتخاب شده بودند تقدیر به عمل آمد که در این میان نام ۴  واحد فناور عضو پارک علم وفناوری قم و مراکز رشد تابعه به چشم میخورد. برهمین اساس، شرکت های دارو درمان سلفچگان و نور روشنا نور نوین آفاق به عنوان صاحبان صنایع برتر استان، شرکت تعاونی بارقه هنر اسلامی به عنوان واحد فناور برتر و آقای مهران صولتی از واحد فناور نانو زیست اکسیر به عنوان فناور برتر مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

لازم به ذکر است، میزان دستیابی به محصول ( تولید نمونه، انبوه و فروش )، زمینه تخصصی فناوری های نوین (نانو، IT، داروهای نوترکیبی، هوافضا، بیوتکنولوژی …)، امور مالی (حجم قراردادها، گردش مالی سالیانه،  فروش دانش فنی و دریافت تسهیلات از سایر منابع) و … از جمله مهمترین شاخص هایی بودند که در فرآیند انتخاب فناوران برتر استان در سال ۹۳ مورد ارزیابی داوران قرار گرفتند.

مطالب مرتبط :
  1. معرفی محصولات واحدهای فناور مرکز رشد علوم انسانی در نمایشگاه پژوهش، فناوری و اشتغال و کارآفرینی استان
  2. بازدید رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم از مرکز رشد واحدهای فناور علوم انسانی
  3. با حمایت مرکز رشد و ابتکار یکی از هسته های فناور؛ طرح مجازی آموزش مهارت زندگی در گروه سنی کودکان استان کلید خورد
  4. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و پارک علم و فناوری تفاهمنامه همکاری امضا کردند
  5. بازدید مدیران پارک علم و فناوری و مراکز رشد تابعه از ۲ واحد فناور علوم انسانی

پارک علم و فناوری قم

zohur