۲ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


آرش پورعلیزاده برگزیده بخش شعر جشنواره “فراخوان ایده های مسجدی(فام)” در گفتگو با خبرنگار مهر درخصوص اثر خود اظهار کرد: این اثر عبارت است از غزلی که براساس نقش معنوی مسجد در جامعه سروده شده است و در قالب کتاب شعری به انتشار رسید.


وی افزود: بیان فضای معنوی و انسانساز مسجد در بستر سرودن اشعار از گذشته در کشور ما با توجه به حضور اسلام مرسوم بوده است و سعی کردم که این رویه را در عصر حاضر هم ادامه دهم.


این برگزیده بخش شعر جشنواره فام از استان گیلان به زمان صرف شده برای سرودن این اثر اشاره و تصریح کرد: در حدود سه روز بر ای سرودن این اثر زمان صرف شد و قبل از فراخوان مرکز رسیدگی به امور مساجد این غزل را سرودم.


پورعلیزاده در خصوص برگزاری فراخوان ایده های مسجدی(فام) هم گفت: فراخوان ایده های مسجدی از جنبه های مختلف حائز اهمیت است که مهمترین آنها مشارکت دادن فعالان حوزه مسجد در ایجاد نشاط و شادابی در مساجد است.


وی ایجاد مسجد شاداب و پویا را تضمین کننده جمعه بالنده معنوی دانست و بیان کرد: مسجد شاداب و پویا معنویت را به جامعه تزریق کرده و بسیاری از مشکلات اخلاقی جامعه را مرتفع می سازد.


اولین جشنواره فراخوان ایده های مسجدی در سراسر کشور چندی پیش با مشخص شدن برگزیدگان بخشهای مختلف به کار خود پایان داد. بنابراین گزارش ۸۵۰ اثر به این جشنواره ارسال شد که برگزیدگان در بخشهای مقالات، فیلم، فیلم نامه، عکس، شعر، داستان، کتب و ایده پردازی جوایز خود را با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در آئین اختتامیه دریافت کردند.

مطالب مرتبط :
  1. متولی قانونی برای رسیدگی به امور مساجد وجود ندارد/ طرح حمایت از مدیریت مساجد کشور
  2. حضور جوانان در مساجد رذایل اخلاقی را از آنها دور می کند/ کانونهای فرهنگی مساجد نسل آینده انقلاب را بیمه کند
  3. توجه ویژه دولت به فعالیت‌های فرهنگی مساجد/ حضور پررنگ مردم در مساجد به رفع مشکلات فرهنگی منجر می شود
  4. تجلیل از ۲۵۰ امام جماعت مساجد/ سه ارگان فعال در حوزه مسجد تجلیل شدند
  5. تخریب مساجد توسط داعش ادعای آنها در خصوص اسلام را زیر سؤال برد

پارک علم و فناوری قم

zohur