۳۱ فروردین ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی صبح امروز یکشنبه ۳۱ فروردین ماه در همایش بین المللی “فاطمه زهرا(س) بانوی مهر، ام‌ابیها” که در برج میلاد تهران با حضور جمع کثیری از بانوان برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به آیه تطهیر گفت: مملکتی که بانوی بزرگ عالم خلقت الگوی اوست باید زنان آن، الگوی زنان جهان باشند و افتخار ما است که بیت فاطمه(س) جایی است که قلب همه ما در آن می تپد.


وی افزود: خانه ای که خداوند در قرآن کریم آن را عالی ترین خانه، خانه پاکی، جایی که از آن به تمام جهان پاکی می جوشد، معرفی می کند.


آیت الله اراکی با اشاره به آیه «الله نورالسموات و الارض» گفت: وقتی این آیه نازل شد، خلیفه اول از رسول خدا(ص) پرسید: این خانه ای که نور خدا در آن هست، کجا است؟ و جلوه گاه و خواستگاه این نور کدام خانه است؟ پیامبر(ص) در پاسخ فرمودند: اینها بیوت انبیاء و اوصیاء است و او دوباره پرسید: آیا خانه علی(ع) و فاطمه(س) از آنها است؟ و پیامبر(ص) پاسخ داد: بله، خانه علی(ع) و فاطمه(س) از این خانه ها است بلکه از برترین آنها است. تنها بانوی این خانه فاطمه(س) است و در این خانه طهارت و پاکی بنیان گذاشته شد تا این پاکی به تمام جهان اهدا شود.


دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه تاکید کرد: اگر بخواهیم جامعه اسلامی خود را با یک کلمه وصل کنیم باید بگوییم جامعه اسلامی یعنی جامعه پاک که محور و مرکزش خانه فاطمه(س) است و فاطمه(س) است که این پاکی را به همه جهان عطا کرد و از دامان فاطمه(س) است که پاکی به تمام جهان سرایت کرد و ۱۱ معصوم(ع) از دامان فاطمه(س) به جهان ظهور کردند.


وی افزود: این را بدانیم و بدانند اگر نامی از موسی(ع)، عیسی(ع) و پیامبران و نیز اگر نامی از پاکی، درستی، عدالت و همه ارزش های دینی و انسانی در جامعه بشر وجود دارد، همه اینها مدیون خانه فاطمه(س) و دامان او است. اگر دامان فاطمه(س) نبود و اگر حسین فاطمه(س) نبود آیا از تقوا در جامعه بشر اثری می ماند؟ اگر یزیدیان و امویان و دشمنان رسول خدا(ص) موفق می شدند که خواسته های خود را در جامعه پیاده کنند، مگر از تقوا اثری می ماند؟ خیر، بلکه جنایت جای تقوا و دروغ جای راستی و نفاق جای درستکاری را می گرفت.


آیت الله اراکی یادآور شد: امروز اگر نامی از خدا، انبیاء(ع) و ارزش ها برده می شود و اگر راستی، عدالت، تقوا، پاکی و… در جامعه بشری محبوب است، بدهکار خانه فاطمه(س) و وامدار دامان فاطمه(س) است. در طول ۳۰۰ سال بعد از رحلت رسول خدا(ص)، همچنان دامان فاطمه(س) بوده است که ارزش ها را به جامعه بشری و همه جهان تزریق می کرده است و هیچ خانه ای همچون خانه فاطمه(س) تاکنون شهیدپرور نبوده است و در طول این ۱۴۰۰ سال که از بعثت حضرت رسول(ص) می گذرد، هیچ عصری نبوده است، مگر اینکه از دامان فاطمه(س) شهیدانی در راه ارزش ها، عدالت، نیکی و… خون خود را به جامعه بشری تزریق کرده باشد.


وی با اشاره به آیاتی در خصوص اهل بیت(ع) پیامبر(ص)، خانه فاطمه(س) را خانه ایثار توصیف کرد و گفت: پیامبر(ص) می فرماید خدای متعال با رضای فاطمه(س) راضی و با خشم او خشمگین می شود. تنها بانویی که خشمش و رضایش معیار خشم و رضای خداوند است فاطمه زهرا(س) است و در جهان هیچ بانویی این گونه معرفی نشده است.


دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پایان با اشاره به ضرورت دستیابی به امت واحده اسلامی تصریح کرد: امیدواریم این گونه مراسم مقدمه ای باشد برای دستیابی به امت واحده، امت واحده ای که محورش رسول خدا(ص) و مرکزش خانه فاطمه(س) است و امیدوارم خداوند متعال به اتحادیه جهانی زنان مسلمان توفیق دهد تا بتوانند اهداف بلند اسلام، قرآن و مقام معظم رهبری را جامه عمل بپوشانند و در پی آن شاهد جنبش بانوان فاطمی در راستای تحقق اهداف فاطمی باشیم.

مطالب مرتبط :
  1. چرا حضرت فاطمه (س) الگوی تمام عیار است
  2. شخصیت حضرت فاطمه(س) نمونه‌ای کامل برای تمام دوران‌ها است/ توصیه جالب پیامبر(ص) به دختر بزرگوارش
  3. آتش در خانه وحی/ اسامی کسانی که خانه بنت رسول الله(ص) را به آتش کشیدند
  4. بررسی برده داری در آمریکا/ خاص بودن و رهبری جهان دو توهم آمریکایی
  5. ولایت فقیه احیا کننده اسلام ناب در جهان امروز است

پارک علم و فناوری قم

zohur