۲۹ تیر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، در مراسم یک شب نورانی در نمایشگاه قرآن در ادامه بحث سبک زندگی قرآنی و تفسیر آیات سوره مبارکه حجرات گفت: آیه ۷ سوره حجرات به قدری زیبا است که می‌توان با آن عالم را فتح کرد.


وی افزود: این آیه اشاره می‌کند پروردگار عالم است که همه امور را از جمله ایمان در دل مؤمنان محبوب قرار می‌دهد. اگر شما بازدیدکنندگان در این ماه مبارک رمضان به نمایشگاه قرآن می‌آیید و یا به احترام حضرت خدیجه (س) لباس عزا بر تن می‌کنید به علت زیبا جلوه‌دادن این امور توسط خداوند است.


پناهیان با اشاره به توجه امام حسین (ع) به زیبایی تصریح کرد: در تاریخ نقل است کنیزی به امام حسین (ع) گلی هدیه کرد، ایشان ضمن تشکر و تقدیر فراوان این کنیز را آزاد و مقداری پول به آن هدیه کردند. این اقدام امام موجب شد که اطرافیان اعتراض کنند ولی امام حسین (ع) فرمود چون کار این کنیز قشنگ بود خیلی باید از او تقدیر شود.


حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به لزوم توجه هنرمندان به زیبایی‌های موجود عالم و بهره‌مندی آنان از آثارشان تصریح کرد: اگر خداوند در دل هنرمندان ایمان را قرار دهد، قطعا شاهد ساختن بهترین و زیباترین فیلم‌ها در روایت از دین خواهیم بود.


حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به وظیفه خطیر هنرمندان و تبیین زیبایی‌ها و زشتی‌های دینی تصریح کرد: اگر زشتی گناه در چشم مردم جایی ندارد به علت کم‌کاری هنرمندان است و یا اگر خوبی‌های دین در نظر آنان زیبا جلوه نمی‌کند باز به علت کم‌کاری هنرمندان است.


وی در پایان تصریح کرد: این هنرمندان هستند که می‌توانند با ابزاری که در دست دارند ادب را در نگاه مردم زیبا جلوه دهند، ادبی که بالاترین و پرفضیلت‌ترین آن حیای انسان از خودش است و یا اینکه هر قدر نماز بجا می‌آوریم احساس بدهکاری نسبت به خدا داشتن از وظایف هنرمندان است که این زیبایی‌ها را در دید مخاطبان متجلی می‌سازد.

مطالب مرتبط :
  1. رقابت هنرمندان برای طراحی نخستین سایت «آیه گرافی» ایران
  2. بی ادبی عامل بسیاری از بد اخلاقی های اجتماعی است
  3. چرایی مشارکت گسترده مردم در انتخابات/ "نه" مردم به سیاستهای دولت مستقر
  4. فتوای اخیر آیت‌الله زنجانی خلاف اجماع علمای شیعه و سنی است/ این قول هیچ سندیتی ندارد
  5. خدایا ما را از لغزش و گناه حفظ کن/ آثار دائم الذکر بودن

پارک علم و فناوری قم

zohur